biznes, finanse

* Wybór właściwej formy opodatkowania * Nowe limity w 2009 r. * Sprawdź, czy możesz płacić ryczałt * zUS w 2009 r. * Ryczałt a VAT * e-deklaracje * zawieszenie działalności gospodarczej Poradnik ryczałtowca wyjaśnia, kto i na jakich zasadach może korzystać z ryczałtu, jako formy opodatkowania. Rok 2009 przyniósł istotne zmiany w tym zakresie. Pojawiła się możliwość zawieszenia działalności gospodarczej, bez obciążeń podatkowych i składek na ubezpieczenia społeczne. W sposób jasny i przejrzysty opisane zostały sytuacje i warunki, na jakich można wybrać tę formę opodatkowania, oraz dla jakich podmiotów jest ona niedopuszczalna. Pozycja ta pozwala również na podjęcie decyzji, czy ryczałt ewidencjonowany jest właściwą formą opodatkowania. Wyjaśnione zostały przypadki, w których traci się prawo do ryczałtu oraz jaka jest wysokość obciążenia podatkowego, a więc według jakich stawek opodatkowane są poszczególne rodzaje działalności gospodarczej. Książka umożliwia dokonanie wyboru optymalnej formy opodatkowania (ze względu na wielkość obciążeń podatkowych). Dowiecie się z niej Państwo jakie są obowiązki związane z ewidencjonowaniem uzyskanych przychodów, a także obowiązki ryczałtowca jako pracodawcy (w przypadku zatrudniania pracowników). Ponadto znajdziecie Państwo aktualne informacje o przysługujących ryczałtowcom odliczeniach od przychodu i od ryczałtu. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,