Ryczałt w praktyce

Wydawnictwo: Forum Doradców Podatkowych
biznes, finanse

* Kto może skorzystać z opodatkowania ryczałtema * Kiedy warto wybrać ryczałta * Stawki ryczałtu * Ulgi dla ryczałtowców * Jaką dokumentację muszą prowadzić ryczałtowcya * Jak należy się rozliczać z ryczałtua * zawieszenie działalności gospodarczej Ryczałt jest atrakcyjną formą opodatkowania stosowaną przez podatników prowadzących działalność (osiągających dochody) w mniejszych rozmiarach. z uproszczeniem wymiaru wiąże się zmniejszenie obowiązków podatnika w zakresie prowadzenia dokumentacji. Od 2008 r. nastąpiły istotne zmiany w zasadach opodatkowania ryczałtem. M.in. począwszy od tego roku limit uprawniający do wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych został zmniejszony. Również na 2009 r. przewidziano sporo zmian w przepisach dotyczących sytuacji ryczałtowców, m.in. w zakresie ulg podatkowych. Pojawiła się też możliwość zawieszenia działalności gospodarczej, bez obciążeń podatkowych i składek na ubezpieczenia społeczne. Więcej o aktualnych zasadach opodatkowania ryczałtem dowiesz się z niniejszej książki. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,