Angielski nie gryzie

2011-01-01
2011-01-01

7/10

7/10

Angielski nie gryzie to kurs języka angielskiego od podstaw. Po tę książkę mogą sięgnąć uczniowie jak i dorośli zaczynający naukę tego języka jak i osoby, które chcą sobie przypomnieć pewne rzeczy. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami postanowiłam sama sprawdzić, co w tej książce jest takiego, co przykuwa uwagę innych uczących się osób.

W książce tej znajduje się dwanaście tematów tematycznych i jeden z alfabetem i wymową. Każdy rozdział zaczyna się od dwóch obrazków które nawiązują do tematu, a na dole strony jest napisane czego można się nauczyć. Jest również materiał, po którym rozwiązuje się zadania, zarówno te gramatyczne jak i leksykalne. W pozycji znajdziecie również ciekawostki o kulturze angielskiej, słowniczek z nowymi wyrazami oraz liczne mini słowniki przy danych zadaniach, które ułatwiają naukę. Dodatkowo po każdym temacie są ćwiczenia z sekcji Sprawdź się. Nagrania prawidłowej wymowy znajdziesz na stronie, którą masz podaną w książce.

Angielski nie gryzie to kurs od którego warto zacząć naukę języka, dlatego że zawiera same najbardziej potrzebne wiadomości. Wszystko jest dobrze wyjaśnione, dzięki czemu rozwiązywanie zadań jest przyjemnością. Osoba sięgająca po ten kurs nie będzie miała żadnych problemów ze zrozumieniem danego zdania, a nawet gramatyka którą wielu uważa za trudną, tutaj jest okaże się dla niej łatwa. Kurs ten jest praktyczny i napisany tak, że słówka i liczne zagadnienia szybko się zapamiętuje, co jest ogromnym plusem.

Dlaczego jeszcze warto kupić tę pozycję? Ciekawym dodatkiem tej książki, według mnie, były ciekawostki o kulturze. Dzięki nim dowiedziałam się kilku nowych rzeczy o Wielkiej Brytanii, a kilka wiedziałam wcześniej. Zdjęcia, które zostały umieszczone w zadaniach ułatwiają zapamiętywanie słówek, a różne typy zadań sprawiają, że nauka jest ciekawsza. Jedyną wadą tej pozycji, jaką zauważyłam było to że na marginesie czasami były ,,ucinane'' literki i nie wszystko można było zrozumieć.

Wydawnictwo Edgard po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczyło tym, że ich książki są praktyczne i nowoczesne. Przez cały kurs będziecie spotykać się z nowymi zadaniami, a tematy będą przedstawione w sposób ciekawy. Dodatkowo, książka jest małych rozmiarów, więc bez wątpienia zmieści się wam do torebki, plecaka i będziecie mogli uczyć się od teraz wszędzie. Zaryzykujcie i sprawdźcie, że angielski nie gryzie! Polecam.

W książce tej znajduje się...

Marzenia naszego życia często wiążą się z chęcią podróżowania, poznawania nowych ludzi, czy poszerzania horyzontów. W czasach, kiedy świat stoi przed nami otworem, jedyną przeszkodą na drodze do celu może być bariera językowa. Jak ją pokonać? Jeśli chcesz poznać od podstaw jeden z najpopularniejszych języków, usystematyzować zdobytą już wiedzę lub skutecznie przygotować się do ważnego sprawdzianu, a korepetycje uważasz za stratę czasu i pieniędzy, pomyśl o kursie w formie książkowej...

"Angielski nie gryzie!" to kurs przygotowany z myślą o osobach rozpoczynających naukę języka angielskiego. Książka została podzielona na trzynaście rozdziałów, z których każdy porusza tematy najbardziej podstawowe. Lektura jest wypełniona po brzegi dialogami, ciekawostkami, czy gramatyką. Znajdziemy w niej także ciekawostki dotyczące kultury i testy sprawdzające zdobytą już wiedzę. Trudność zagadnień zwiększa się proporcjonalnie do umiejętności, tak aby czytelnik nie czuł się już od pierwszych stron przytłoczony nadmiarem informacji.

Nie oszukujmy się - sam zakup książki nie sprawi, że wiedza w cudowny sposób wpłynie do naszego umysłu, ale jest to pierwszy krok w odpowiednim kierunku. Przeglądałam ją jako osoba, która uczy się języka angielskiego od jedenastu lat i muszę przyznać, że ta krótka powtórka bardzo mi pomogła. Pamięć niestety nie jest wieczna, dlatego warto ją czasem odświeżyć, przypominając sobie choćby słówka i konstrukcje związane z jedzeniem czy zakupami. Co więcej, rozwiązywałam zadania gramatyczne z uczniem pierwszej klasy gimnazjum i myślę, że zostały one przygotowane bardzo solidnie. Nie znajdziemy ich co prawda dużo, ale taka ilość na poziomie podstawowym jak najbardziej wystarczy. Najmocniejsze strony 'angielskiego, który nie gryzie' to z pewnością ciekawostki kulturalne umieszczone na marginesach i podział na rozdziały tematyczne. Osoba początkująca nie powinna mieć problemów z wchłonięciem materiału, który został przygotowany dla samouka. Uczenie się słówek to 'typowa pamięciówka', w tym zakresie nie potrzebne są żadne tłumaczenia. Jeśli zaś chodzi o gramatykę - z pewnością pomocne będą odpowiedzi dołączone do książki. Polecam tym, którzy chcą zacząć naukę oraz ludziom, którzy pomagają komuś w nauce.

Czy można się nauczyć języka na własną rękę? Jeśli znajdziemy w sobie motywację i poświęcimy sprawie odpowiednią ilość czasu, z pewnością tak! Same chęci nie wystarczą - potrzebna jest ciężka praca w oparciu o starannie przygotowane materiały. Jednym z nich może być "Angielski nie gryzie!". Twórcy książki oferują czytelnikowi nie tylko strony wypełnione tekstem, ale też nagrania prawidłowej wymowy w wykonaniu profesjonalnych lektorów, bo przecież z językiem trzeba także się osłuchać... Zainteresowanym nauką języka polecam częste korzystanie z książki przy jednoczesnym słuchaniu anglojęzycznych piosenek i oglądaniu filmów. Zapraszam was także do poszukania stron (penfriend clubs),na których możecie poznać ludzi z całego świata i porozmawiać z nimi... oczywiście po angielsku!
Czy warto marnować cenny czas na naukę? Zdecydowanie tak. Obecnie znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest niemal koniecznością, a angielski wcale nie jest taki trudny (zwłaszcza gdy porównamy go na moim przykładzie z francuskim :)).

• <2015
  • Językoznawstwo
  • W domowej biblioteczce
  • Rec
  • U mnie na półce

Dodaj cytat z książki Angielski nie gryzie