ćwiczenia zawarte w książeczce ułatwiają trzylatkowi zdobywanie wiedzy i rozwijanie podstawowych umiejętności: sprawności manualnej, koncentracji, spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki nim nauczy się on logicznie myśleć i poprawnie kojarzyć. Zadania te są więc doskonałym przygotowaniem do nauki czytania i pisania oraz liczenia, a także pomocą w nabraniu pewności siebie i pokonywaniu trudności. Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę, tym będzie ona łatwiejsza i przyjemniejsza. Ta pozycja służy rozbudzeniu w dziecku aktywności intelektualnej i twórczego entuzjazmu. Motywuje je do pracy poprzez zabawę: m.in. wyszukiwanie i naklejanie nalepek, łączenie punktów, dobieranie w pary i rozwiązywanie zagadek. Rok wydania: 2008,