antologia, poezja polska, kolekcja
poezja
Aleksander

Ten zbiór wyjątkowo elegancko wydanych książek przybliży Ci twórczość najważniejszych polskich poetów. Kolekcja składa się z wybranych – najważniejszych utworów poetów reprezentujących różne epoki literackie ostatnich 500 lat. Znajdziesz w niej wybitne dzieła wieszczów poczynając od Renesansu (Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego), przez twórczość najbardziej znanych poetów romantycznych (Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki) na oryginalnych wierszach poetów współczesnych kończąc (Krzysztof Kamil Baczyński, Jan Lechoń). "Poezja Polska" to obowiązkowa pozycja na półce każdego rozkochanego w literaturze pięknej.

źródło opisu: Hachette, 2011

źródło okładki: http://www.kolekcja-hachette.pl/

Medellin | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Wróciłem po latach do Tuwima i zatraciłem się w jego poezji. Gorąco polecam sięgnięcie po którykolwiek z tomów wierszy tego, chyba nie przesadzę, najwybitniejszego poety XX wieku. Wiele z wierszy znanych jest, choćby z adaptacji dokonanych przez współczesnych piosenkarzy, jak Czesław Niemen czy Ewa Demarczyk.

Kaifa | 2015-04-19

Warto - zawsze i wszędzie:)

vrykolakas | 2016-04-27
Katarzyna Gumińska | 2016-01-24