W stronę życia

2016-01-01
838636632X
religia

Okładka książki Mama jest piękna i chuda Daga Duke, Joanna Sztaudynger
Mama jest pięk... Daga Duke, Joanna S...
Okładka książki Tata po prostu jest Daga Duke, Joanna Sztaudynger
Tata po prostu... Daga Duke, Joanna S...

recenzjenawygodzie.blogspot.com

"Julia końca XX wieku nie stoi na balkonie, nie wzdycha. Ona chodzi po przedmieściach i spod grubo umalowanych warg śle uśmiechy do przechodniów. Nad ranem znów wróci do domu, wypije zimną kawę, ukołysze do snu Romeo, który na zimnym materacu, w milczeniu umiera na AIDS."

Wiem, że dość dawno nie było recenzji, jednak jest tak ciepło,że aż nie chce się siedzieć w domu, a tyle obowiązków i spotkań również nie pomagają w pisaniu. Teraz jednak wracamy z nowym powerem. Książkę tę pożyczyła mi moja kuzynka, mówiąc, że ma ją z pielgrzymki. Chodzi o przekazywanie jej treści dalej.
Historia polki Dagi jest prawdziwa. Jest to niczym pamiętnik własnych odczuć, które zawierają też przepiękne wiersze i skłaniają do refleksji.
Przygoda dziewczyny zaczyna się kiedy już jako dorosła osoba wspomina wydarzenia sprzed lat. Chodzi tutaj o upadek przez nałogi. Miotana przez życie oddaje swój los Bogu.
Całość nie jest długa, więc jej czytanie idzie sprawnie. Można naprawdę odczuć emocje wypływające z jej kart.
Rozdziały są przedstawione w postaci drogi krzyżowej przez życie i problemy. Łatwo zauważyć, że człowiek jest istotą, która często upada i nie ma siły wstawać, albo taką, która często błądzi, ale to nie znaczy, że Bóg się od nas odwróci, a wręcz przeciwnie. Będzie szukał swoich zaginionych owieczek ze stada. To jest naprawdę piękne zwłaszcza, że nie za bardzo wierzyłam w to, że jakieś momenty w naszym życiu dzięki drobnym gestem ku naszemu Ojcu mogą zmienić tak wiele rzeczy.
Przerażającą stroną historii jest to, że tych ludzi było o wiele więcej, jednak nie mieli oni tyle szczęścia. Ten świat tak bardzo nam bliski, a jednak tak bardzo oddalony wydaje się zupełnie jak z jakichś filmów, jednak to prawdziwe życie i prawdziwe problemy.
Widzimy jak w naszym życiu ważna jest wiara i bliscy ludzie, którzy wątpią, pomagają, a czasami wrzucają prosto w dno. Trzeba pamiętać, żeby żyć szczęśliwie i tak, aby nic nie panowała nad naszym życiem. Po prostu żyjmy :)
Polecam tę książkę każdemu kto wątpi w cuda, oraz nie ma siły iść przez życie, a także dla tych, którzy potrzebują nadziei./Fokeuek

recenzjenawygodzie.blogspot.com

Wiem, że dość dawno nie było recenzji, jednak jest tak ciepło,że aż...

Dostałam tę książkę w prezencie od cioci. Coś mnie do tej pociągnęło, by zaraz po tym jak ją dostałam przeczytać. I przeczytałam ją 2 dwa dni. Jest genialna, wzruszająca, daje do myślenia i jednym słowem niesamowita. Dużo książek czytam, ale ta jest najlepsza, przebiła wszystkie. Czyta się ją lekko i w miarę szybko, ale za to starannie i dokładnie są opisane wszystkie wątki. Bardzo polecam ;) .

Dostałam tę "książkę" od mamy. Nie mój gust. Cienka, łatwo się czyta, w ciągu godziny została przeczytana. Historia kobiety, która była w szponach uzależniania i dosłownie Dzięki Bogu została z niego uwolniona. Nie przekonują mnie takie historie. Dla osoby, która jest zagubiona może być to podnosząca na duchu opowieść.

Autorka w tej książce przedstawia swoją poruszającą historię, która jednocześnie jest niesamowitym świadectwem. Wszyscy ci, którzy przeżywają kryzys wiary, a także ci, którzy pragną zbliżyć się do Boga, powinni sięgnąć po tę lekturę. Bo z Nim nie ma rzeczy niemożliwych! Gorąco polecam :-)

• MOJA PÓŁKA
  • Religijne
  • Bóg i religia
  • Pisane przez życie
  • Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki W stronę życia