Lucifer's Daughter

Cykl: Princess of Hell (tom 1)
Wydawnictwo: Eve Langlais
urban fantasy
angielski
Iga

Bycie córką Lucyfera może być piekłem. Cześć, jestem Muriel, jedyną białą owcą w morzu samych czarnych, a do tego dziewicą. Jestem gotowa poczekać na miłość, ale mój tata, bardziej znany jako Lucyfer, chce abym przestała być po prostu pośmiewiskiem. Mam nadzieję, że przystojniak, którego poznałam w swoim barze okaże się być tym jedynym – patrzenie na niego sprawia, że moje wnętrze się...

Bycie córką Lucyfera może być piekłem.

Cześć, jestem Muriel, jedyną białą owcą w morzu samych czarnych, a do tego dziewicą. Jestem gotowa poczekać na miłość, ale mój tata, bardziej znany jako Lucyfer, chce abym przestała być po prostu pośmiewiskiem. Mam nadzieję, że przystojniak, którego poznałam w swoim barze okaże się być tym jedynym – patrzenie na niego sprawia, że moje wnętrze się roztapia jak pianki nad rozgrzanym węglem, ale ciężko jest zaufać kiedy wydaje się, że każdy do kogo się zbliżę, próbuje mnie zabić.

Nie tylko rozprawiam się z ekstremalnym przypadkiem żądzy, jest nowe zagrożenie w piekle, które mój ojciec mówi, żeby je ignorować. Łatwiej mówić niż zrobić odkąd wydaje się, że w którą tylko stronę nie spojrzę, tam demony próbują mnie zabić. Ale radzę sobie z tym bo jako piekielna księżniczka nauczyłam się, że czasami muszę złapać demona za rogi i potrząsnąć nim trochę.

Bunt w piekle, mordercze demony i palące pocałunki, czy moje życie może stać się bardziej interesujące?

Nothing in my life is ever simple, and I blame that on my dad, Lucifer. Assassination attempts, hellhounds, and a rebellion in Hell? A piece of cake compared to the turmoil in my heart. No one ever told me love would be the toughest battle of all.

Troublemaking 101: Tell the truth.

It drives my dad nuts I’m such a goody two shoes, but the fact that I’m a virgin makes smoke pour from his ears. Literally. But not purposely.

See, I’m determined to save myself for love, but daddy dear, more commonly known as Lucifer, just wants me to stop being an embarrassment.

Would it kill you to sin a little?

Maybe he’ll get his wish because I met a hunk in my bar. We’re talking serious sex on a stick—or so my sister Bambi likes to say. Could he be the one? He certainly melts my panties like marshmallows over the coals of Hell, but do I dare trust him? My last boyfriend thought he’d gain infamy by killing me.

He’s infamous all right. Dad had him mounted on the wall surrounding his palace, his version of modern art titled, ‘Touch my baby girl and die’.

Cute in a twisted way.

But my love life isn’t the only thing bothering me. There’s someone threatening the denizens of Hell, and while my daddy says to not worry my pretty little head about it, I can’t help but get drawn into the fight because whoever is behind the attacks keeps coming after me.

Bring it. I’m not afraid to protect myself because being a princess of Hell means that sometimes I have to grab a demon by the horns and slap it around a bit. It’s what keeps my ass looking great.

źródło opisu: http://evelanglais.com/wordpress/book/princess1/

źródło okładki: http://evelanglais.com/wordpress/book/princess1/

nieperfekcyjnie | 2016-05-09
Przeczytana: 04 maja 2016

Od wielu lat wtłacza się nam do głów, jak wygląda niebo, a jak piekło. Do nieba trafiają tylko dobrzy ludzie, którzy są niezwykle szczęśliwi, żyjąc sobie jak w raju (dosłownie i w przenośni). Natomiast w piekle smażą się grzesznicy zmuszeni do nieustannej pracy, przypiekając się w ogniu piekielnym. Jednak skąd ta pewność, jak jest w miejscach, do jakich jeszcze nikt z nas nie trafił? Może oba światy diametralnie różnią się od naszych wyobrażeń i założeń?

Satana Muriel Baphomet to 23-latka, która generalnie posługuje się drugim imieniem, gdyż jej pochodzenie jest dość niecodzienne, więc woli nie zwracać na siebie uwagi, jeśli jest to tylko możliwe. To córka kobiety, której nie zna, oraz... Szatana. Jej ojciec, pomimo swojego diabelskiego charakteru, kocha ją nad życie, dlatego pragnie, aby - jak przystało na córkę Lucyfera - Muriel zaczęła grzeszyć, bo jej zbyt porządne zachowanie wzbudza śmiech i...

Kasia1101998 | 2016-02-17

Miła, lekka, nie mająca głębszego znaczenia. Chociaż miłym aspektem było zupełne inne spojrzenie na piekło i niebie. Tutaj upragniony raj wydaje się piekłem, a miejsce potępionych-domem i normalnym życiem. Oczywiście w tym aspekcie pomijamy wątki erotyczne, których tutaj nie brakuje.

Nicole Chloe | 2012-09-28
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2012
Przeczytana: 28 września 2012

Książka nie powaliła mnie na kolana, ale mimo wszystko przyjemnie się czyta. Jest dobrą odskocznią od codzienność :)

Beata | 2014-11-03

Zabawna

Satis | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka była niesamowicie śmieszna. :)
Ojciec czekający tylko na to by córka straciła dziewictwo i nakłaniający ja do wszelkiego rodzaju grzechu- Lucyfer... Najfajniejsze jest to że wszyscy się go boją ale Satana nie.. I ona wie że on ją kocha i zrobił by dla niej wszystko, ale Szatan musi zachowywać pozory i nadal jest Wcielonym Złem dla wszystkich innych.
Muriel nie miała lekko... Bohaterka opowiadała że jej tatuś lubił stroić sobie z niej żarty.. - A to ci Lucek.. :D
I ten jej chłopak... Upadły... Na początku Szatan go nie lubił, ale jak dowiedział się że przez niego dziewicą już nie jest, to już umiał z nim jakoś żyć.
Polecam. ♥

daria | 2012-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 listopada 2012

Nie wiem dlaczego spodziewalam sie dobrego urban fantasy.Moze przez wątek córki Lucyfera i przez buntu w piekle. Rozczarowalam się.

Kasjopeja | 2011-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2011
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Kolejna z propozycji gdzie na małej ilości stron można przeczytać nawet interesującą historię. Pamiętajmy, że jest krótka dlatego nie spodziewajmy się nie wiadomo jakiej historii. Ona Muriel a raczej Satana Muriel Baphomet to córka Lucyfera a on Auric, upadły anioł bez skrzydeł. Kiedy się spotykają od razu wiedzą, że ich życie nie będzie takie samo. Szybkie tempo, akcja, barwne postacie, świetny humor przeplatany scenami erotycznymi to znajdziecie w tej pozycji. Jeżeli o mnie chodzi Lucyfer w tej historii jest najbardziej zabawną postacią. Wiadomo, że z gruntu wiemy, iż musi być zły ale czy na pewno tak jest? No i to w jaki sposób się cieszył, że córka straciła dziewictwo? Bezcenne.

Niesamowita!

Na pewno wiele razy spotykałam się z "wizją" demonów, czy Lucyfera... ale jako ojca... na pewno nie spodziewałam się takich niektórych jego zachowań.

Auric podbił me serce już od pierwszego spotkania. Ma romantyczna dusza wyła z zachwytu gdy przeczytałam to co podejrzewałam prawie od początku.

Uwielbiam takie książki jak ta.

Z akcją, z romansem, z tajemnicą, ze wszystkim co kocham w książkach!

Lethea113 | 2014-04-08
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Już na pierwszej stronie zadałam sobie pytanie:,, Co to za nonsens?" Ojciec chce oby jego córka jak najszybciej straciła dziewictwo i był na nią zły za dobre oceny? No tak... wszystko się wyjaśnia, kiedy dowiadujemy się,że jest on Diabłem. Momentami książka była śmieszna, a głównej bohaterki trudno nie polubić. Jednak fabuła słaba i praktycznie więcej można było znaleźć romansu niż akcji.