Wicked Bite

Okładka książki Wicked Bite Jeaniene Frost
Okładka książki Wicked Bite
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Avon Cykl: Night Rebel (tom 2) fantasy, science fiction
Night Rebel (tom 2)
Wicked Bite
Avon
2020-01-28
2020-01-28
urban fantasy wampiry paranormalne magia romans

Rewelacyjna kontynuacja losów wampirów Iana i Veritas. Odkrywane są kolejne tajemnice bohaterów. Pojawiają się nowe postaci: starszy brat to pestka przy wyskakującym jak królik z kapelusza narzeczonym. Jak poradzi sobie z tym nasza para bohaterów... małżonków?
Pojawiają się "demony przeszłości" w odróżnieniu od demonów właściwych w tej serii. Walka ze starym wrogiem wchodzi w decydującą fazę. Kto kogo pokona? Dagon jest przedwiecznym demonem o ogromnej potędze, Ian i Veritas posiadają ogromne moce... Kto wygra? Zakończenie emocjonujące. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy:) Uwielbiam powieści J. Frost, a ta jest jedną z lepszych.

Druga część o losach wampir Iana i Veritas. Ian powrócił z martwych ale nie pamięta niczego związanego z Dragone w tym swojej żony Veritas, która chcąc go chronić unika go. Jednak nie przynosi to pożądanych efektów dlatego Veritas decyduje się współpracować w Ianem w celu zgładzenia Dragona.
W tej części będzie się działa dużo: Veritas zacznie współdziałać z swoją ukrytą drugą połową, znajdzie drugiego znienawidzonego wroga, odnajdzie brata o którym nic nie wiedziała i na koniec dowie się że został obiecana bóstwu Phanes jeszcze przed swoim narodzeniem.
Nie mogę się doczekać kolejnej części.

Druga część serii Night Rebel z Ianem i Veritas w rolach głównych.
To jest to ♥️♥️♥️♥️. Cudowna książka, która wciąga od pierwszych stron.
Ian odzyskuje część swoich wspomnień i rusza w pościg na swoją uciekającą żoną.
Kiedy tych dwoje jest razem, to jest jak trzęsienie ziemi🔥🔥🔥.
Razem muszą zmierzyć się ze znienawidzonym Demonem - Dagonem.
Przy okazji tych poszukiwań Veritas odnajdzie i uwolni w sobie swoją drugą "stronę", która do tej pory była głęboko ukryta. Dodatkowo odnajdzie swoją rodzinę w postaci brata, o którym zawsze marzyła.
Jednak podstępny Demon zwalił im na głowę Strażników Prawa, teraz więc Veritas czeka proces.
No i jeszcze Phanes - przepiękne złotoskrzydłe starożytne bóstwo, które twierdzi, że Veritas została mu obiecana przed urodzeniem, jako jego przyszła żona.
Oj będzie się działo w kolejnej części. Wprost nie mogę się doczekać.
♥️♥️♥️♥️Kocham♥️♥️♥️♥️

Druga część serii Night Rebel z Ianem i Veritas w rolach głównych.
To jest to ♥️♥️♥️♥️. Cudowna książka, która wciąga od pierwszych stron.
Ian odzyskuje część swoich wspomnień i rusza w pościg na swoją uciekającą żoną.
Kiedy tych dwoje jest razem, to jest jak trzęsienie ziemi🔥🔥🔥.
Razem muszą zmierzyć się ze znienawidzonym Demonem - Dagonem.
Przy okazji tych poszukiwań...

No cóż. Pierwszy tom serii "Night rebel" był po prostu tak dobry, że drugi niestety nie sprostał moim oczekiwaniom. Owszem, to nadal jest fajny paranormal romance, dlatego taka ocena, ale jeśli porównać "Wicked bite" z "Shades of wicked", to niestety druga część nie wytrzymuje tego porównania.

Przede wszystkim Ian traci trochę tej swojej zadziorności, choć trzeba mu przyznać, że sposób, w jaki wywabił Veritas z ukrycia jest iście Ianowy :) Ale poza tym to niby jest, ale jakby go nie było. A nie oszukujmy się - to dla Iana czyta się te książki.

Zakończenie też jest jakieś takie dziwne. Mamy przedsmak tego, o czym będzie tom trzeci, ale Frost zrzuca na nas tę informację tak nagle, że właściwie nie wiem, co mam o tym myśleć.

Na plus nowa postać Ashaela, którego, mam nadzieję, lepiej poznamy w tomie trzecim.

Chwali się też, że mamy tutaj ważne przesłanie dotyczące akceptacji odmienności. Jak widać nawet w literaturze typu paranormal romance można przemycić jakieś głębsze idee.

Podsumowując, "Wicked bite" jest słabszą pozycją niż "Shades of wicked", ale dla fanek Frost czy Iana to wciąż pozycja obowiązkowa. Poza tym, mam nadzieję, że tom trzeci będzie taki jak pierwszy. Może "Wicked bite" dotknęło po prostu przekleństwo drugiego tomu w serii?

Przede wszystkim Ian traci trochę tej swojej zadziorności, choć trzeba mu...

Co tu dużo mówić, Jeaniene Frost to jedna z moich ulubionych autorek😄 Uwielbiam jej książki 😄

• Po angielsku
  • ✔️2020