Warszawa Międzywojenna w pamięci jej mieszkańców

Wydawnictwo: Dom Spotkań z Historią, Karta
978-83-62020-25-6
historia
Camillos

Archiwum Historii Mówionej to największy w Polsce zbiór relacji biograficznych (około 3,5 tysiąca nagrań audio i 90 wideo) obejmujących niemal cały XX wiek. "Przedstawiamy opowieści przedwojennych mieszkańców Warszawy, nagrane w ramach działalności Archiwum Historii Mówionej. Jest to tylko niewielki wybór spośród trzech i pół tysiąca relacji biograficznych zgromadzonych w naszym archiwum....

"Przedstawiamy opowieści przedwojennych mieszkańców Warszawy, nagrane w ramach działalności Archiwum Historii Mówionej. Jest to tylko niewielki wybór spośród trzech i pół tysiąca relacji biograficznych zgromadzonych w naszym archiwum. Wspomnienia dotyczące losów Warszawy i jej mieszkańców w XX wieku stnowią jedną z ważnych części tego zbioru."
Jarosław Pałka (fragm. Wstępu)

źródło opisu: Wydawnictwo Karta, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie