Poland through foreign eyes Polska oczami obcokrajowca

Wydawnictwo: P49 Production
978-83-9318-800-0
albumy
Agnieszka

Georg van der Weyden jest fotografem szwedzkiego pochodzenia. Za sprawą swojej ciekawości świata i ludzi mieszkał w kilku krajach, nim w końcu trafił do Polski. Przybył tu jeszcze przed naszym wstąpieniem do Unii Europejskiej i przez kilka lat podróżował, próbując nasz kraj poznać i zrozumieć. W końcu zakochał się w jego pięknie, historii i mieszkańcach, w każdym z jego fascynujących wymiarów. Książka zawdzięcza swą niezwykłą estetykę doświadczeniu Georga jako fotografa reklamowego. Autor ukazuje złożoność naszego kraju zestawiając i przeciwstawiając w swoich pracach różne jego aspekty, i w mocnych obrazach portretuje siłę ludzkich przekonań. Tak jak sama Polska, dzieło Georga emanuje energią i delikatnością, humorem i pewnością siebie. Album pokazuje Polskę w unikalny sposób. Nie jest ułożony według kryteriów geograficznych, ale tematycznie. Zawarte w nim fotografie pozwalają również nam, Polakom, spojrzeć na Polskę z nowej perspektywy i zachwycić się nią na nowo. Zachęcamy do spojrzenia na Polskę oczami Georga... "Polska Oczami obcokrajowca" Zawiera wstęp autorstwa Kjella Albina Abrahamsona, korespondenta zagranicznego i pisarza.

źródło opisu: Wydawnictwo P49 Production

źródło okładki: www.polandeyes.com