Wielki Mur Chiński. Chiny kontra świat 1000 p.n.e.–2000 n.e.

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek
Wydawnictwo: Muza
The Great Wall. China against the world 1000 BC-AD 2000
978-83-7495-151-7
historia
Wiedenka

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Chin, epicka opowieść o podbojach i kataklizmach, które wstrząsały państwem chińskim przez ponad trzy tysiące lat, analiza dziejów Chin oraz ich relacji ze światem na tle historii Wielkiego Muru. Dzieje Wielkiego Muru są znacznie bardziej skomplikowane i krwawe oraz nie tak piękne, jak to sobie wyobrażają tłumy dzisiejszych turystów. Jego historia przeplata się z historią państwa chińskiego oraz prowadzoną przezeń polityką zagraniczną. Autorka przywraca ludzki wymiar zdumiewającej budowli, pisząc o jej projektantach, o budowniczych, którzy ją wznosili, o ludziach, którzy strzegli murów, wreszcie o milionach, które zmarły lub zginęły w jego pobliżu - z przepracowania, głodu, zimna i podczas wojen.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11125

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11125

Moniś | 2013-09-05

Książka, która ma w sobie bardzo dużo treści i wiedzy ale naprawdę ciężko i dłuuugo mi się ją czytało mimo, iż jestem fanką kultury chińskiej. Doskonałe źródło na cytaty np. do pracy magisterskiej.

rasilio | 2015-10-08
Przeczytana: 2007 rok

Dla osób zainteresowanych historia interesująca. Przeczytałem w parę dni. Rozwiewa mrzonki propagandowe Chińczyków.

krystyna kalinowska | 2012-03-21

Warto tej książce poświęcić czas

Marcin Lachowicz | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016