Chiny Kultura i tradycje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
historyczna

povc12 | 2013-12-09

Dla mnie jest to książka rewelacyjna i uważam, że każdy miłośnik kultury chińskiej po prostu musi ją mieć w swojej biblioteczce. Książka porusza niemal każdy aspekt życia w Chinach - od wyglądu i wyposażenia mebli w tradycyjnym domu chińskim, poprzez życie codzienne, kuchnię, stroje, organizację społeczeństwa i państwa po język, pismo, religie i mitologię. Nie został pominięty żaden aspekt życia w dawniejszych Chinach (książka omawia okres do początków XX wieku) i dlatego jest to doskonałe wprowadzenie do chińskiej cywilizacji.

ReaderX | 2014-03-13

Rewelacyjna książka. Dzięki niej można praktycznie odkryć Chiny na nowo. Bogactwo chińskiej kultury momentami wręcz przytłacza ale to jest właśnie w tej książce najlepsze-prawdziwa, wielka, szczegółowa wędrówka przez wieki chińskiej kultury i tradycji.
Polecam!

chat_noir | 2016-11-18