Dawna kultura Japonii

Kul'tura drevnej Âponii
Japonia, mit, kultura, sztuka
historia
kashka

Książka Natalii Jofan poświęcona jest analizie źródeł i problemom kształtowania się i rozwoju japońskiej kultury narodowej. Na podstawie świadectw archeologicznych i etnograficznych, zabytków literatury, a zwłaszcza różnych dziedzin sztuki (architektury, malarstwa, rzeźby, muzyki i teatru) rozpatruje autorka - w powiązaniu z faktami historycznymi i przemianami społeczno-ekonomicznymi - pojęcia religijne, mity i ideały estetyczne dawnych Japończyków, proces kształtowania się stylu narodowego w sztuce i ciągłości tradycji kulturalnej.

Natalia Jofan zajmuje się szczególnie wnikliwie wiekiem VI-VIII, co stanowi cenne uzupełnienie dotychczasowej literatury przedmiotu, w której dotąd brak prac dotyczących tego okresu.

antychreza | 2014-05-21
Karolkaaa | 2013-11-14