Obraz ciała-obraz siebie. Wizerunek własnego ciała w ujęciu psychospołecznym

Wydawnictwo: Difin
978-83-7251-939-9
footprints

Książka porusza problematykę wizerunku ciała w życiu kobiet i mężczyzn w kontekście zaburzeń odżywiania, otyłości, zaburzeń klinicznych i zdrowia. Ważnym wątkiem jest psychologiczna (również kliniczna) analiza zaburzeń obrazu ciała przejawiających się w anoreksji, bulimii psychicznej, dysmorfofobii (subiektywne wrażenie zaburzenia obrazu estetyki własnego ciała, mimo braku widocznych defektów...

Ważnym wątkiem jest psychologiczna (również kliniczna) analiza zaburzeń obrazu ciała przejawiających się w anoreksji, bulimii psychicznej, dysmorfofobii (subiektywne wrażenie zaburzenia obrazu estetyki własnego ciała, mimo braku widocznych defektów w wyglądzie), kompleksie Adonisa (informacje o męskim wizerunku ciała) oraz otyłości i nadwadze.

źródło opisu: Wydawnictwo Difin, 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.difin.pl

Bardzo dobra książka, rewelacyjnie opracowana pod kątem merytorycznym. Niemalże wyczerpuje temat ale, jak wiadomo, zawsze można dopisać coś więcej ;) Niezbędna dla osób, które interesują się tematyką zaburzeń odżywiania i obrazu ciała. Polecam!

pure-piece | 2016-02-22
Przeczytana: 25 marca 2016