Poezje wybrane

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja Polskiej Literatury Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
modernizm, symbolizm, wiersze
poezja

Twórczość Leopolda Staffa (1878-1957) to żywa historia naszej poezji od początku wieku XX aż do śmierci poety. Od okresu Młodej Polski aż do ostatnich lat swego życia Staff należał do czołowych współtwórców każdego kolejnego prądu literackiego. Rozpoczął od modernizmu i symbolizmu, a zakończył swoją piękną drogę poetycką pisanymi w nowoczesnej formie wierszami, które złożyły się na dwa zbiorki: „Wiklina” (1954) i „Dziewięć Muz” (1958). Zarówno w roku 1901, kiedy wydawał „Sny o potędze”, jak i w latach pięćdziesiątych był Staff poetą współczesnym, toteż słusznie jego twórczość została zaliczona do polskiej literatury współczesnej.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978

źródło okładki: Zdjęcie autorskie