Biały ptak i inne opowiadania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Literatury XXX-Lecia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
opowiadania, wyobry, prawda
Agata_Adelajda

"Biały ptak i inne opowiadania" jest wyborem obrazującym całokształt dotychczasowej twórczości nowelistycznej Filipowicza. Pisarz-humanista, obdarzony wielką zdolnością obserwacji, stara się dociec w swych utworach wewnętrznej prawdy jednostki, zrozumieć dlaczego takich a nie innych wyborów ona dokonuje, uświadomić złożoność motywów postępowania człowieka uwikłanego w różnorakie role społeczne, jednostkową i narodową historię.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, Kraków 1973 (okładka do wydania III)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

klimczok6 | 2018-01-14