Podwodny świat Dzikiej Mrówki

Okładka książki Podwodny świat Dzikiej Mrówki Andrzej Perepeczko
Okładka książki Podwodny świat Dzikiej Mrówki
Andrzej Perepeczko Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Cykl: Dzika Mrówka (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dzika Mrówka (tom 3)
Wydawnictwo Morskie
1983-01-01
1983-01-01
Dzika Mrówka

Jest to trzeci tom przygód, w której bohaterami są bracia - bliźniacy Marek i Jarek czyli Dzika Mrówka i Jego Brat. Andrzej Perepeczko czyt. autor, stworzył bohaterów na pierwowzór dzieci swojego przyjaciela, oczywiście na potrzeby książki zostali bliźniakami, bo tak naprawdę byli w różnym wieku. Dzięki spotkaniach autorskich, na których były głównie dzieci, słuchał je uważnie i czerpał od nich inspiracje do pisania. Właśnie a jednym z takich spotkań, odezwała się dziewczynka, która spytała się czemu Pan Andrzej pisze tylko o chłopcach, a ona chciała przeczytać też coś o dziewczynkach. No i właśnie tak powstała Ula. Powiem wam, że czytałam tą książke z synem, nie doszliśmy do końca rozdziału jak powiedział " mamo stop, to nie dla mnie". Uszanowałam jego decyzję, lecz ja czytałam ją dalej j nie mogłam się od niej oderwać. Akcja początkowo rozgrywa się w Polsce, w Gdańsku, później przenosi się na egzotyczne Bałkany. Książka posiada piękne ilustracje i humor przede wszystkim co jest naprawdę zaletą. Znajdziemy tu informacje geograficzne oraz historyczne, więc po części można coś z tej książki wynieść. Polecam fanom przygód i podróży.

Sentyment ogromny, dlatego taka ocena. Nie wiem jak odbierałaby teraz to starsza dziatwa, ale ja w dzieciństwie czytałam kilkakrotnie z wypiekami na twarzy :-)

głupia

głupia