Insight Guides: Sweden

źródło okładki: http://xarchiwum.pl/

Abee | 2018-03-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2018

Trochę szkoda, że za mało czasu było, żeby ten przewodnik wykorzystać właściwie. Po prostu strasznie trudno było pozyskać publikację z 2007 roku. Po 11 latach wciąż zaskakuje ilością ogólnych i praktycznych informacji, które pomagają bardzo w przygotowaniu się do podróży, ale nie tylko. To przewodnik, który można czytać w domu jak album o innym kraju. Pozycja bardzo wartościowa. Wciąż.

BeArcik | 2012-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

W przeciwieństwie do przewodników Marco Polo ta seria faktycznie nie tylko jest przydatna w podróży, ale i może ją w pewnym stopniu zastąpić. Temat został potraktowany naprawdę wyczerpująco, samą część poświęconą zwiedzaniu poprzedza jeszcze obszerniejsza o historii, kulturze, kuchni czy warunkach do uprawiani sportów, na końcu zaś mamy wykaz hoteli, obiektów gastronomicznych oraz handlowych, a także krótki słowniczek. I tu właściwie mogę się przyczepić, bo w porównaniu z niektórymi innymi przewodnikami tej serii (jak choćby po Islandii) słowniczek został potraktowany bardzo skrótowo - nie ma w nim zasad wymowy, co w przypadku języka szwedzkiego jest sporym utrudnieniem, a i zasób słownictwa i zwrotów prezentuje się dość skromnie. Z pierwszego wydania z 1989r. przewodnik zachował fotografie - wspominam o tym, bo sama dość późno zerknęłam na tę ostatnią, informacyjną stronę i zrozumiałam, dlaczego zdjęcia wydają się takie... nieaktualne. Nie, czas w Szwecji nie zatrzymał się na...

DianaWoj | 2018-01-12
Przeczytana: 20 stycznia 2018