Restless Skies

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
0-7607-6113-2
angielski
Iza

Restless Skies contains answers to such questions like: Is global warming real? Should we be alarmed that 9 of the 11 warmest years in the past century and a half have occured since 1988? Where is a Tornado Alley? What's an F-5 tornado? Why is our weather becoming more humid? What's weather warning, weather watch, weather advisory? It contains as well information about El Nino, the 15 worst storms of the century, how to protect yourself against the worst that weather can bring, and much more.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: amazon.co.uk

Kolejna książka dla osób zainteresowanych procesami pogodowymi. Treść książki dotyczny głównie USA, jednakże można w niej znaleźć wiele uniwersalnych informacji dotyczących pogody mających swoje odniesienie do innych regionów na świecie.

Walory publikacji:
1) Autor bardzo dużo miejsca poświęca temu jak przeciętny człowiek może przeciwdziałać lub minimalizować skutki niektórych zdarzeń, takich jak powodzie, tornada, huragany.
2) Cały rozdział poświęca także powszechnie znanym przysłowiom pogodowym, tłumacząc ich prawdziwość lub podając argumenty za tym, że są fałszywe
3) opisuje szczegółowo wiele ciekawych katastrof jakie miały miejsce w USA
4) na końcu jest test sprawdzający przyswojenie treści książki :)

Oliwer | 2016-03-22
Monika | 2012-01-01