Sadyba Robinsona

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sadyba Robinsona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-00277-3
piotrex

Powieść dla młodzieży, której akcja rozgrywa się po II wojnie światowej w Sudetach, gdzie grupa chłopaków mieszka we wspólnym domu - tytułowej Sadybie.

Kolejne części cyklu:

- Zaginiona dziewczyna
- Ze słońcem na tarczy

Narcyza | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Kolejna książka,która znalazła u mnie drugie życie uratowana od wyrzucenia. Jestem nią zafascynowana. Powieść dla młodzieży- historia chłopców ,którzy próbują stworzyć sobie dom na Ziemiach Odzyskanych po II wojnie św. Akcja dzieje się w okolicach Szklarskiej Poręby.Nieprzeciętnie napisana i wspaniale się czytało.Polecam wszystkim,nie tylko młodym :)

Xymena | 2011-01-07
Przeczytana: 1996 rok

Jedna z ukochanych książek okresu nastoletniego. Dziwi mnie właściwie fakt, że tak bardzo mi się podoba, ponieważ nie jestem fanką tego typu literatury, a tytuł od początku odstraszył mnie ze względu, iż nie przepadam za Robinsonem Crusoe i obawiałam się zbyt wielu nawiązań. Nawiązanie faktycznie jest, ale w jak najlepszym guście. Powieść określiłabym jako cudowną historię przyjaźni kilku młodych chłopaków i radości z odnalezienia ogniska domowego z przepiękną, polską, górską przyrodą w tle. Wracałam do tej książki wielokrotnie, zawsze z ogromną przyjemnością.

Jej kontynuację znajdziemy w kolejnych dwóch powieściach: "Zaginiona dziewczyna" oraz "Ze słońcem na tarczy".

Naita | 2011-04-29
Przeczytana: 2006 rok