Rozmowy z planetami. W jaki sposób nauka i mitologia wymyśliły kosmos

Tłumaczenie: Robert Bartołd
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Conversing with the planets : how science and myth invented the cosmos
popularnonaukowa
Floo

Książka, która w założeniu ma pokazać jak nauka i mitologia wymyśliły kosmos. Przedstawia rozwój i upadek astronomii w zależności od dominujących nurtów religijnych, filozoficznych i politycznych - oraz wpływ naszej kultury i przekonań na dokonanie odkryć naukowych.

źródło opisu: https://www.emag.pl/rozmowy-z-planetami-w-jaki-spo...(?)

źródło okładki: https://www.emag.pl/rozmowy-z-planetami-w-jaki-spo...»

NataliaJJ | 2018-05-19

Ciekawa, inspirująca. Pewnie rozdziały totalnie nie wbiły się w moje zainteresowania ale i tak gorąco zachęcam do lektury.
Wenus w dawnych wierzeniach była boginią, inspiracją, siostrą boga Słońca. Nie tylko planetą jak teraz. Ludy tamtych czasów żyli na podstawie ruchów planet.
W ten sposób planowali całe swoje życie. Narodziny, uprawa pola, nawet to kiedy zaatakować wroga wyczytywali z ruchu planet. Połączyli astronomię, astrologię, fizykę,matematykę w jedną całość.
Książka pozwala spojrzeć na ludy dawnych wierzeń realistycznym okiem, nie przez zabobony, które zostały wykreowane na przestrzeni lat.
Polecam!