Poza kryształową kulą : magia, nauka i okultyzm od starożytności po New Age

Tłumaczenie: Robert Bartołd
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antropos". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Behind the crystal ball : magic, science, and the occult from antiquity through the New Age
83-7150-675-9
magia, nauka, okultyzm, historia
historia
rainbowside

Wywoływanie demonów i duchów zmarłych, "czytanie" z wypukłości czaszki i wątroby owiec, wirujące stoliki, wróżenie z kryształowej kuli, stawianie kabały, wypatrywanie UFO i wyginanie łyżek - tak ludzie od dawna usiłowali poznać ukryty porządek wszechświata i wykorzystać tkwiącą w nim moc, słowem: praktykować magię. Autor zabiera czytelnika w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni,...

Autor zabiera czytelnika w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni, prowadzącą od starożytnego dorzecza Tygrysu i Eufratu na ulice współczesnych miast, od epoki kamiennej po New Age. Zajmująco opowiada, jak ludzie w ciągu tysiącleci stosowali magię w nadziei na poprawę swego bytu.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,973,0,1,nowosci.html

Michał | 2012-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Książka bardzo dobra. Obiektywne podejście do spraw. Autor czasem dodaje swoje subiektywne odczucia. Przedstawia wiele różnych kwestii związanych z magią w czasach historycznych i kontrastuje je z magią dzisiejszych czasów. Stara się odpowiedzieć na pytanie o sens egzystencjalnej potrzeby szukania, tego, co nieznane przez ludzi naszych czasów. Polecam!

czekolada72 | 2015-12-11
Kamil Piekarski | 2014-12-31