Prawda w teologii

Wydawnictwo: M
Wasen und Auftrag der Theologie
83-7221-385-2
religia

Na książkę składają się wykłady Autora tworzące przejrzystą całość, pozwalającą z różnych stron rozważyć funkcje i powołanie teologii w życiu duchowym chrześcijanina i w życiu całego Kościoła. Kardynał z jednej strony podkreśla jej ogromne znaczenie, z drugiej konieczność precyzyjnego określenia szczególnej pozycji, która wynika z naukowego charakteru, a równocześnie trudnego zadania jakim jest ograniczenie samowoli ludzkiego myślenia.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

poznanianka | 2014-08-01
Przeczytana: 23 lipca 2014

Nie jest to książka obszerna. Dlatego wydaje mi się, że wielu może spróbować zmierzyć się z refleksjami kardynała Ratzingera, zwłaszcza, że to przemyślenia dość luźne. Niekoniecznie na wysokim poziomie spekulacji teologicznej.
A ważne chociażby dlatego, że dotyczące miejsca teologii w świecie i na uniwersytecie, wśród innych nauk. Dobrze przeczytać co na ten temat sądzi późniejszy papież, Benedykt XVI.

Tomasz Mikołajczyk | 2013-01-02

Strasznie trudna.