Dziewczyna z lasu

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Adventures of Flash Jackson
wiedźma, czarownica, las, babka, dziewczyna, czas
przygodowa
Valeria

Wszystko wskazuje na to, że Haley, znana również jako "Flash Jackson" z powodu nader krytycznego spojrzenia na własną płeć, będzie skazana na spędzenie lata z nogą w gipsie, nudząc się jak mops. Ale to właśnie dzięki temu "uziemieniu" dziewczyny jej niepospolita babka ma w końcu okazję przekonać się,.. ile jest ona naprawdę warta - i być może zdecyduje się przekazać wnuczce część wiedzy tajemnej, znanej tylko sobie. Kiedy do Haley dociera wreszcie, kim w istocie jest jej babka i czego może się od niej nauczyć, przechodzi głęboką metamorfozę: przemienia się z chłopczycy w wyjątkową kobietę.

źródło opisu: wydawnictwo:PRÓSZYŃSKI i S-KA 2003

źródło okładki: http://www.lideria.pl/Dziewczyna-z-lasu-William-Ko...»

Agnieszka Maciejewska | 2011-09-19
Na półkach: Przeczytane, Beznadziejne

Książka nudna jak flaki z olejem. Widać,że autor miał jakiś pomysł, ale mu nie wyszło. Nie polecam!

Iwona | 2015-11-13
Na półkach: Współczesne, Przeczytane

Mimo dziwnej fabuły, książka ta pozostawiła w mojej pamięci ślad. ;)

Kinga | 2013-07-09

Książka oryginalna (przynajmniej ja nie spotkałam się wcześniej z podobnym pomysłem na treść).
Całkiem ciekawa. Bardzo spodobała mi się postać głównej bohaterki, która szuka swojego "ja", jest zbuntowana i nie chce spełniać roli już od dawna jej wyznaczonej (jak jej matka być dobrą panią domu). Wszystko zmienia jej wizyta u babki.

Izabela | 2012-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Dobry pomysł na książkę. Jest to historia dziewczyny, która powoli poddaje się swojemu przeznaczeniu. Uczy się od przyszywanej babci jak leczyć ludzi za pomocą ziół, jak przetrwać i odnaleźć się w życiu.

emika | 2012-09-30
Przeczytana: 2011 rok

Nietuzinkowy temat, co jest miłą odmianą wśród dzisiejszych książek.

| 2012-08-13

Tematyka tragiczna, narracja genialna.

Moonisia | 2016-08-02
corbeau | 2016-07-05