Wikingowie

Peter G. FooteDavid Mackenzie Wilson Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
The Viking Achievement
Wacław Niepokólczycki
Państwowy Instytut Wydawniczy
Wikingowie Normanowie kraje nordyckie Szwecja Dania Islandia Norwegia piractwo historia Europy historia Skandynawii Skandynawia
The Viking Achievement
historia
Wacław Niepokólczycki
Rodowody Cywilizacji

Dużo szczegółowych informacji - być może aż za dużo - rewelacja.

Generalnie interesująca, a miejscami bardzo męcząca. Jeśli ktoś szuka informacji o średniowiecznej poezji albo budowie statków i już trochę zna się na temacie, to je znajdzie. Ale gdy chce się dowiedzieć czegoś ogólnie o świecie wikingów, to czytanie dokładnego opisu środków stylistycznych i rozkładu akcentów w wersie jest zupełnie bez sensu.
Mimo wszystko książka opisuje...

Świetna lektura, do której często wracam:)

Dyskusje

• Historia