Muzeum krytyczne

Wydawnictwo: Rebis
sztuka, muzeum, esej
sztuka
Snoopy

"Muzeum krytyczne" to podsumowanie piętnastu miesięcy pracy autora w Muzeum Narodowym w Warszawie widziane w teoretycznej perspektywie nowej muzeologii. Muzeum krytyczne to zgodnie z wizją zawartą w książce Piotrowskiego muzeum-forum zaangażowane w debatę publiczną, podejmujące ważne problemy (często kontrowersyjne), którymi żyje społeczeństwo, instytucja pracująca na rzecz demokracji opartej...

Muzeum krytyczne to zgodnie z wizją zawartą w książce Piotrowskiego muzeum-forum zaangażowane w debatę publiczną, podejmujące ważne problemy (często kontrowersyjne), którymi żyje społeczeństwo, instytucja pracująca na rzecz demokracji opartej na sporze. Muzeum krytyczne to także instytucja autokrytyczna, rewidująca własną tradycję, mierząca się z własnym autorytetem oraz kanonem historyczno-artystycznym, który sama ukształtowała.

Książka przedstawia tę koncepcję, relacjonuje też próbę jej wprowadzania w życie w programie Muzeum Narodowego w Warszawie w latach 2009-2010.

źródło opisu: www.culture.pl

źródło okładki: www.culture.pl

Michalszka | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017
Zuzanna | 2016-01-07
Przeczytana: listopad 2015
Polly | 2015-11-25
Na półkach: Przeczytane, Bałkany, 2015.
scarpeta | 2013-12-03
podzer | 2013-11-13