Marco Polo. Kronika podróży na wschód do krain odległych i niezbadanych, a w dziwa obfitujących

Wydawnictwo: Debit
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Isadora

Wenecja, 1271 rok. Młody chłopak wyrusza wraz z ojcem na jedną z jego kupieckich wypraw. Ciekawy świata i pełen entuzjazmu, liczy na wielką przygodę. Nie wie, że przyjdzie mu spędzić w drodze blisko dwadzieścia pięć lat, przebyć dwa kontynenty i dotrzeć do wielkiej chińskiej cywilizacji, a w końcu to wszystko opisać.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl

Isadora | 2011-05-26
Przeczytana: 26 maja 2011

Niewiele jest książek dla dzieci, których zawartość merytoryczna i oprawa stanowią tak harmonijną i udaną kompozycję, że budzą jednocześnie uznanie dorosłych i zachwyt dzieci.
Moja dzisiejsza propozycja dla najmłodszych jest doskonałym przykładem takiej perełki, która oszałamia swą różnorodnością i wzbudza podziw bogactwem tego, co ma do zaoferowania. Robi wrażenie na czytelnikach niezależnie od wieku, raz po raz rozniecając w oczach iskierkę fascynacji i pozytywnie zaskakując nawet tych, którym się wydawało, że już nic nie jest w stanie ich zadziwić.
Co czyni tę lekturę tak wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju?
Zacznę od treści; książka jest stylizowana na pamiętnik słynnego podróżnika Marco Polo i dokładnie opisuje jego prawie dwudziestopięcioletnią wędrówkę po obszarze dwóch kontynentów, przygody, których doświadczył na jej szlaku oraz nieznane dotąd żadnemu Europejczykowi cuda, które dane mu było ujrzeć na własne oczy.
Zapiski te są wykonane z wielką skrupulatnością i niezwykle...

| 2011-08-02
Frider | 2016-11-09