Słodycz zemsty

Okładka książki Słodycz zemsty Rosemary Rogers
Okładka książki Słodycz zemsty
Rosemary Rogers Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Powieść historyczna literatura obyczajowa, romans
Powieść historyczna
A Reckless Encounter
HarperCollins
2011-06-10
2011-06-10
9788323881957
Witold Nowakowski
romans powieść miłość romans historyczny powieść historyczna

No cóż, spodziewałam się czegoś lepszego. Bohaterowie bardzo średni, główna bohaterka wręcz irytująca. Relacja między głównymi bohaterami była tragiczna. Zupełnie nie odczułam miłości, która rzekomo się narodziła, już nie mówiąc o najdrobniejszych uczuciach. Prawdę mówiąc, bohaterowie rzadko kiedy się spotykali. Więc nie wiem skąd ta miłość. Oprócz tego, historia osadzona jest teoretycznie w XIX wieku. Właśnie. Tylko teoretycznie, bo oznak historii w tym utworze to na pewno nie ma. Zdecydowanie nie polecam, plus jest taki, że szybko się to czyta, żadnych innych zalet niestety nie widzę.

Sięgnęłam po „Słodką zemstę”, bo nabrałam ochoty na lekturę dobrego romansu. No, ale niestety nie do końca dostałam to, co zamówiłam. Nie polubiłam głównych bohaterów, a Celia to nawet irytowała. Książka niby to miała być romansem historycznym, ale nie zawierała żadnych cech charakterystycznych dla początków XIX wieku. Sam romans też był mało interesująco opisany, niby miało być, że nie bardzo się lubią ale ich ciągnie do siebie tylko wyszło byle jak. Warstwa historyczna nie przekonuje, postaci nie przekonują, rozwój znajomości nie przekonuje. Do tego- żeby zwiększyć atrakcyjność treści- doszły pościgi, napady, polityka, za dużo, za bardzo powierzchownie, a w efekcie nudnawo. Dla mnie książka Rosemary Rogers to rozczarowanie.

Spodziewałam się czegoś lepszego. Jakaś taka dziwna... Niby dziewczyna się miała mścić, a tak właściwie to to mszczenie było jakby pobocznym wątkiem, zaś najważniejsze sceny opisane jakby na odwal się.

Ciekawie opisana historia planowania zemsty, której chce dokonać córka, żeby pomścić swoją matkę.

Jednym słowem Harlequin :P ble :D

Jednym słowem Harlequin :P ble :D

Po pierwsze musze po prostu napisać, że autorka ma przepiekne imie! I musze też z przykrością dodać, że to jedna z niewielu rzeczy jaka mi sie w tej pozycji niestety podobała. Zaczynając od od źle wykreowanej głównej bohaterce, która zmienia zdanie co pieć minut, raz jest opetana po prostu zemstą, a później zapomina o bożym świecie, gdy tylko Colter ją pocałuje. Było to strasznie irytujące i nużące. A kończąc na zbyt szybkich biegach wydarzeń i zbyt wielu zbiegów okoliczności, bo były wprost nierealne.

Drugą gafą autorki jest to, że nie zauważyłam, żeby chociaż troche opisała krajobraz albo strój, albo cokolwiek związanego z historią. W romansach historycznych nie chodzi tylko i wyłącznie o wątek miłosny. Autor ma za zadanie wprowadzić czytelnika w tamte czasy a ja absolutnie tego nie czułam. Nie wiem czy pani Rosemary (ah cudne imie) tego nie zauważyła, czy tego nie dopracowała, czy po prostu nie umiała tego zrobić. Bardzo mi przykro z tego powodu bo to już dwa minusy ksiażki.

Mogłabym wyliczać dalej minusy, np. brak charakterów dalszych postaci albo samego Conora. Ale po co jak już chyba przekonałam was, że nie warto czytać ksiażki, no ale sami możecie sie przekonać czy moja recenzja jest słuszna :)

Powieść lekka i przyjemna,idealna na długie wieczory oraz podróż komunikacją miejską:)Książka przewidywalna,czasami irytująca o nieco banalnej treści.Wiele kobiet zapewne marzyło,aby znaleźć się w tamtych czasach,gdzie królowały piękne,barwne stroje.Bogactwo i przepych.Przede wszystkim być podobną do Celii-dzikiej niczym kot,upartej i odważnej,pewnej siebie kobiety,która staje do walki o prawa.Zemsta na zabójcy jej matki kiełkowała przez kilka lat w jej umyśle,wkońcu swój plan wciela w życie.Po drodze spotyka mężczyznę swojego życia i musi podjąć decyzje.Książka chwilami trzymająca w napięciu,wywołująca pozytywne emocje:-)

Po ostatnio czytanej książce, postanowiłam nie zmienić zbytnio klimatu i nadal pozostać w Anglii, tylko w czasach troszeczkę wcześniejszych, bo na początku XIX wieku, kiedy to nadeszły czasy wielkich rewolucji. Dla mnie w ogóle Anglia to kraj, w którym bym chciała się urodzić i mieszkać, najlepiej w czasach wiktoriańskich. Niestety tak się nie stało, więc nie pozostaje mi nic innego, jak chociaż czytać na ten temat.

Celia St. Remy Sinclair przybywa do Anglii by pomścić śmierć matki. To zaledwie dwudziestojednoletnia panna, której nie brakuje odwagi, by samej przypłynąć, aż z Ameryki. Ale w końcu poprzysięgła sobie, że zrobi wszystko by lord Northington, odpowiedział, za krzywdy jakie wyrządził jej rodzinie i pewnie innym też, biorąc pod uwagę, jakim bezwzględnym człowiekiem jest. Celi nigdy nie zapomni tego widoku, jak ujrzała martwego Petera na podłodze. Zginął bo stanął w obronie jej matki, którą brutalnie zgwałcił ten człowiek. Niedługo potem jej matka też umiera, a Celia wychowywana jest przez siostry zakonne.

Teraz po przybyciu do Anglii Celia znajduje schronienie u swojej matki chrzestnej, Jacqueline, która nie tylko wprowadza ją w świat towarzyski Londynu, ale traktuje jak własną córkę. A Celia – ma wyrzuty sumienia, że oszukuje ludzi, którzy tak dobrze ją przyjęli, ale wie też, że na razie nie może nikomu zdradzić powodu swojego przybycia.

Obracając się w towarzystwie z wyższych sfer, bardzo szybko udaje jej się nawiązać kontakt z Colterem Northingtonem, synem mordercy jej matki, i to na nim planuje się ona zemścić. Jednak im bardziej go poznaje tym większy czuje do niego pociąg. A sam Colter, jest zachwycony wręcz tą przepiękną amerykanką o dość ciętym języku, jednak nie jest on do końca pewien, czy nie ma ona powiązań z rewolucjonistami, pragnącymi wprowadzić reformy społeczne w Anglii.

Czy uda się Celi pomścić śmierć matki? Czy lord Northingtonem odpowie za swoje grzechy? Tego nie zdradzę, ale mogę powiedzieć, że nudzić się nie będziecie.

To moja pierwsza książka Rosemary Rogers i z całą pewnością nie ostatnia. Bardzo liczyłam na ogromną dawkę miłości i nienawiści, pożądania i bólu - i dokładnie to otrzymałam. Bawiłam się na balach, brałam udział w przejażdżkach konnych, ale przede wszystkim byłam świadkiem wielkiej intrygi, zmian jakie szykowały się w Anglii. Autorka świetnie połączyła dwa wątki – miłość do kobiety i miłość do kraju.

No właśnie, bo "Słodycz zemsty" to nie tylko książka w której znajdziemy miłość i zabawę. Autorka przemyciła nam w treści bardzo ważne wydarzenia, jakie działy się w tym czasie w Anglii. Początek XIX wieku to czas rewolucji, czas rodzącej się świadomości klasy robotniczej.

Polecam wszystkim tym, którzy mają ochotę na dobry romans historyczny, ale też na intrygę snutą nie tylko przez Celię. Zapewniam, że będziecie się naprawdę dobrze bawili !!!

Całkiem dobrze napisana historia miłości zrodzonej z nienawiści. Przeczytałam ją błyskawicznie i z zainteresowaniem.

Co ja zrobię,że lubię romanse historyczne? A to jest właśnie romans w najlepszym tego słowa znaczeniu.Odjechałam na dwa wieczory i zanurzyłam się w treści tej wspaniałej książki.

• Romans historyczny
  • 2015
  • 52 książki (2012)
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Słodycz zemsty