O rycerzu Persewalu i Świętym Kielichu Graalu

Wydawnictwo: Dębogóra
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Isiliel

Baśń muzyczna osnuta na opowieściach starofrancuskich poetów.

„Bardzo stara to opowieść,
że prawdziwa – łatwo dowieść...”

Jedna z najbardziej tajemniczych legend Średniowiecza o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu opowiedziana w rymach przez Jacka Kowalskiego i przyozdobiona ilustracjami przez samego Autora.
Do książki dołączona jest płyta z książką w wersji muzycznego słuchowiska.

źródło opisu: http://www.jacekkowalski.pl

źródło okładki: http://www.jacekkowalski.pl

fatalna_jendza | 2013-08-27
Przeczytana: 2000 rok

Jacka Kowalskiego wielbicielom historycznych klimatów przedstawiać nie trzeba - w szczególności tym poznańskim. Ja jego słuchowisko poznałam na długo przed przeprowadzką do Wielkopolski - w dzieciństwie było moim ulubionym, potrafiłam je nawet recytowałać z pamięci. Opowieść jest dobrze napisana, a nagranie ma magiczną atmosferę. Zawdzięcza ją aktorom, efektom dźwiękowym i gitarowym piosenkom. Baśń skutecznie zaraziła mnie miłością do średniowiecza - teraz studiuję polonistykę i zaczytuję się w oryginalnych średniowiecznych dziełach. Polecam! :)

doraaa | 2016-11-15
Atos | 2016-08-17