Zniewolenie demoniczne. O działaniu nadzwyczajnym szatana i duchowym zagrożeniu okultyzmem

Wydawnictwo: Esprit
978-83-61989-21-9
religia
Maria

Temat zniewolenia jest często pomijany lub wręcz nieobecny w nauczaniu duszpasterskim, a nieświadomość zagrożeń płynących z kontaktów z okultyzmem sprawia, że wierni dają się zwieść pozornie nieszkodliwym praktykom. Tymczasem to, co wydaje się zwykłą troską o własne zdrowie (wizyty u bioenergoterapeutów lub uzdrowicieli) lub niewinną zabawą (wywoływanie duchów, wróżby i czary), otwiera złu drzwi do naszego życia i może prowadzić do dręczeń i opętań diabelskich. Ryzyko zbłądzenia zwiększa dodatkowo fakt, iż okultyści niekiedy podają się za wyznawców i naśladowców Chrystusa, zwodząc członków Kościoła. Jak w erze New Age i etycznego chaosu odróżnić dobro od zła i rozpoznać w porę ukryte zagrożenia? Jak bronić się przed atakami Złego, nie popadając w obsesję „widzenia diabła wszędzie”? Nowa książka Grzegorza Bacika w sposób prosty i przystępny opisuje rodzaje praktyk i zachowań okultystycznych, które mogą narazić nas na duchowe niebezpieczeństwo. Zyskując świadomość zagrożeń, możemy skutecznie chronić nasze rodziny przed wpływem okultyzmu, a rozpoznawszy objawy zniewolenia, zwrócić się po pomoc do odpowiednich osób. Autor, rozważając naturę upadłych aniołów, objaśnia zakres możliwej ingerencji złych duchów w nasze życie oraz ochrony, jaką mogą nam zapewnić nasi niebiańscy obrońcy. „Zniewolenie demoniczne” zawiera także świadectwa osób, które doświadczyły bezpośrednio działania Szatana w swoim życiu. O bolesnych doświadczeniach z okultyzmem opowiadają ofiary spirytyzmu, praktyk uzdrowicielskich i reiki oraz muzyki promującej treści satanistyczne. Są to często historie przejmujące i ponure, jednakże pisane z perspektywy osób, które doświadczyły mocy Chrystusa-Wyzwoliciela, dają nadzieję tym, którzy zmagają się z opętaniem lub zniewoleniem demonicznym.

źródło okładki: http://www.gbacik.is.net.pl/literatura.html

Marceli | 2016-09-01
Przeczytana: czerwiec 2016

Treściwie i na temat. Można zasięgnąć podstawowej wiedzy na temat różnych zagrożeń. Polecam zainteresowanym

Odzio | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Książka, którą pewnie spora część "nowoczesnych" ludzi XXI wieku, potraktuje jako średniowieczne opisy zła. Jednak analiza przedstawionych w niej świadectw może jednak zmienić ich postrzeganie rzeczywistości.
Autor w klarowny i bardzo praktyczny sposób pokazuje różnice między światem jasności i światem ciemności. Miedzy aniołami i demonami. Jak dostrzegać zagrożenia dnia codziennego. Jak wystrzegać się zachowań, które mogą negatywnie zaciążyć na naszym życiu.
Przystępnie podane tematy, które dla sporej części mogą wydawać się wręcz zabobonne i staroświeckie..... ale to wszystko do czasu kiedy sami nie zetkniecie się z takimi doświadczeniami. Książka ku przestrodze !

diuna84 | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 09 września 2013

Szybko się czyta i choć pierwszą przeczytałam Okultyzm do pierwsza powinna być Zniewolenie Demoniczne. Książka jest warta polecania dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku młodzieńczym, aby zwracać uwagę co jest niebezpieczne i na co zwracać uwagę. Mądrze podejść do tematu, nie zakazywać, tylko uświadamiać. Autor zawarł w niej wiele cennych informacji o których (ja) wiedziałam, ale warto siebie to przypomnieć a potem zapamiętać.

miqa | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 kwietnia 2012

Okładka książki Grzegorza Bacika mnie przeraziła i przypomniała o filmie, który niedawno widziałam – „Egzorcysta” (z 1973 roku – polecam!), co zmusiło mnie do pewnych przemyśleń na temat kwestii zniewolenia i opętania demonicznego. W dalszym ciągu wiemy o tym bardzo mało i zbyt mało mówi się o tym na co dzień, dlatego jest to tak niebezpieczne. Grzegorz Bacik jest współpracownikiem Sekretariatu Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych. I choć sam nie jest duchownym i egzorcystą, od wielu lat współdziała z katolickimi kapłanami.

Książka ta skierowana jest zwłaszcza do osób, które nie zdają sobie sprawy z tego jakie zagrożenie niosą praktyki okultystyczne i satanistyczne, czasem nawet takie, które z pozoru nie są ani złe ani szkodliwe (tarot, praktyki New Age, wizyty u bioenergoterapeutów itd.). Autor pokazuje, że często bardzo ciężko jest odnaleźć granicę między dobrem a złem, która wcale nie jest taka wyraźna, jak mogłoby się wydawać. Stąd też jest...

kasandra_85 | 2012-04-13
Przeczytana: kwiecień 2012