Okultyzm. O zagrożeniach płynących z uwikłania w spirytyzm, magię, wróżby

Okładka książki Okultyzm. O zagrożeniach płynących z uwikłania w spirytyzm, magię, wróżby Grzegorz Bacik
Grzegorz Bacik Wydawnictwo: Esprit ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Esprit
2009-03-23
2009-03-23
978-83-600-4078-2
okultyzm zagrożenie

Dobra. Można się trochę pośmiać. Jak nie poznasz tematu bliżej to mogą być nawet rzeczy w które mógłbyś uwierzyć. Jak wiesz coś więcej to zmienia się w komedię, wraz ze swoimi "ŚWIADECTWAMI". Jeśli ktoś jest w temacie to może przeczytać tylko dlatego, żeby wiedzieć, co druga strona o tym myśli.

Bardzo dobra książka uświadamiająca ile w ludzkim życiu czai się zagrożeń związanych z okultyzmem oraz to jaki on ma wpływ na postępowanie. Ponadto autor wskazuje jak uniknąć konsekwencji ciągłego stosowania praktyk okultystycznych, które niejednokrotnie wodzą człowieka na manowce.

Autor przedstawia cały wachlarz zagrożeń duchowych, o których często nie zdajemy sobie sprawy. Z pozoru mało istotne tj: Hemeoopatia, Reiki, Wróżbiatstwo, a jednak bardzo niebezpieczne. Polecam każdemu.

Książka to bezpodstawny atak na wszystko co możliwe. Nie warto czytać tej książki chyba, że ktoś ma podobne poglądy do autora, nawet homeopatia czy joga tam jest złem wcielonym. Jednostronne podejście i głupoty wyssane z palca. Jedynie dodatek przedstawiający symbole jest ciekawy i obiektywny.

Bardzo dobra książka. Autor porusza zagadnienie okultyzmu i tego, co jest z nim powiązane. Opisuje poszczególne praktyki, wzbogacając je odniesieniami do nich z Pisma Św. i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Podaje także świadectwa osób, które te praktyki stosowały. Jest to moim zdaniem ważna część tej książki, gdyż pokazuje czytelnikowi dosadnie z czym wiąże się wejście w świat okultyzmu. Książka pokazuje także jak bardzo praktyki okultystyczne wrosły we współczesne życie, stały się elementem tradycji czy powielanych przesądów. I ten fakt pokazuje, jak łatwo i bezkrytycznie przyjmujemy okultyzm w nasze życie, nie zdając sobie sprawy jakie konsekwencje będziemy z tego tytułu ponosić. Warto przeczytać i zastanowić się czy i my nie weszliśmy na tą z pozoru niewinnie wyglądającą drogę- a jeśli tak- to co możemy zrobić by z niej zejść. Polecam!

Bardzo dobra, interesująca książka. Autor w przystępny sposób przybliża zagrożenia wynikające z okultyzmu, ale przede wszystkim pokazuje jak łatwo dostępny jest on w naszym codziennym życiu, jakie zastawia na nas pułapki i jak się przed nim bronić. Ta książka zdecydowanie otwiera oczy na to, jak podstępne potrafią być demony.

Szybko się czyta, dobrze zebrane myśli w konkretnych rozdziałach i podrozdziałach. Trzeba uważać na wiele rzeczy otaczających nas. Książka zawiera świadectwa, które pozwalają może dojrzeć co dzieje się bardzo blisko nas, w naszych rodzinach i uświadomić innych, że to co świat prezentuje w koło i media, wcale nie jest dobre. Pamiętaj ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ.

Bardzo dobra pozycja. Tak jak inni napisali, przedstawia wiele zagrożeń duchowych. Można się dziwić, że znajduje się tutaj również np joga, ale wystarczy przeczytać ze zrozumieniem ponieważ autor wszystko wyjaśnia.

• Religia
  • Młodzież