Biuletyn nr 4/2006. Wybór orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawach polskich

biznes, finanse

W numerze: łucja Miara: Uzasadnianie postanowień o zastosowaniu lub przedłużeniu tymczasowego aresztowania z punktu widzenia Europejskiego Trybunału Praw CzłowiekaArtykuł 2 Konwencji: Sprawa Byrzykowski przeciwko Polsce (skarga nr 11562/05, wyrok 27 czerwca 2006)Artykuł 5 Konwencji: Sprawa Celejewski przeciwko Polsce (skarga nr 17584/04, wyrok 4 maja 2006)Artykuł 6 Konwencji: Sprawa Urbańczyk przeciwko Polsce (skarga nr 33777/96, wyrok 1 czerwca 2004)Artykuł 8 Konwencji: Sprawa Różański przeciwko Polsce (skarga nr 55339/00, wyrok 18 maja 2006)Artykuł 1 Protokołu nr 1 do Konwencji: Sprawa Sildedzis przeciwko Polsce (skarga nr 45214/99, wyrok 24 maja 2005)Aneks:Raport Grupy Mędrców dla Komitetu Ministrów.