Próba modelu wzrostu krajów ekonomicznie nierozwiniętych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ekonomia
biznes, finanse
takisobiejac

Praca niniejsza jest rezultatem kontynuacji badań, zapoczątkowanych rozprawą habilitacyjną, która pt. "Zagadnienie pełnego zatrudnienia w krajach ekonomicznie nierozwiniętych" ukazała się w formie powielonej w 1960 roku jako nr 2 "Monografii i Opracowań "Zeszytów Naukowych Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie". Stanowi ona próbę rozszerzenia i pogłębienia problematyki uprzednio poruszonej oraz przedstawienia jej w formie określonego modelu, który zasięgiem swym obejmuje pewien - moim zdaniem - bardzo istotny etap wzrostu krajów ekonomicznie nierozwiniętych. Aby uzasadnić punkt wyjścia i pewnego rodzaju tło rak podjętych rozważań wydawało się konieczne podanie krótkiej charakterystyki ogólnej omawianych krajów oraz krytycznego ujęcia niektórych zachodnich teorii ich wzrostu.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-05-11
Na półkach