Acheron

Cykl: Mroczny Łowca (tom 14)
angielski
Karin

Eleven thousand years ago, a god was born. Cursed into the body of a human, Acheron spent a lifetime of shame. But the strongest steel is forged from the fires of hell… Acheron’s human death unleashed an unspeakable horror that almost destroyed the earth. Then, brought back against his will, he became the sole defender of mankind. Only it was never that simple. For centuries, Acheron has...

Acheron’s human death unleashed an unspeakable horror that almost destroyed the earth. Then, brought back against his will, he became the sole defender of mankind. Only it was never that simple. For centuries, Acheron has fought for our survival and hidden a past he’ll do anything to keep concealed. Until a lone woman who refuses to be intimidated by him threatens his very existence. Now his survival—and ours—hinges on hers, and old enemies reawaken and unite to kill them both. War has never been more deadly...or more fun.

źródło opisu: http://us.macmillan.com

źródło okładki: http://us.macmillan.com

Aniutka90 | 2013-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Wspaniała książka złożona z dwóch części. Jest to kolejna część cyklu Dark Hunter - Mroczni Łowcy, najbardziej poczytnej na świecie. Sama zwariowałam na jej punkcie!
Pierwsza część opowiada całe bolesne dzieciństwo i dorastanie Acherona. Bardzo wzruszająca, nie raz łzy ciekły mi po policzkach. Pani Kenyon jak zwykle nie zostawia suchej nitki na czytelniku - żadnej litości. Zręcznie manipuluje naszymi emocjami od żalu, niewiarygodności po złość i wściekłość. Nie raz miałam ochotę sama zabić postaci!
Druga część jest typowa dla serii. Rodzące się uczucie, niepewność, walka, znakomity cięty humor bohaterów to coś co kochamy w tych książkach!
Nie zawiodłam się, nadal jestem "głodna" kolejnych części i znów bardzo ale to bardzo gorąco polecam tą pozycje!

Martyna | 2015-05-26
Na półkach: Ukochane!, Przeczytane

Cudowna, niezwykle wzruszająca...Acheron to jeden z moich ulubionych bohaterów ever :D Warto było przebrnąć przez wszystkie cierpienia Acherona i poznać jego niezwykłą historię...Absolutnie piękna książka wzbudzająca masę emocji :)

sola255 | 2015-02-09
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

To najbardziej opasła książka z serii Dark Hunter , składa się z 2 tomów.
Autorka , muszę przyznać , wyobraźnię ma wspaniałą i duże poczucie humoru.
Stworzyła w tej serii całą gamę postaci fantasty .Pierwszy tom Acherona to rzeczywiście przygnębiająca lektura .Nieszczęścia jakie go spotykają faktycznie mogłyby stać się udziałem kilku osób. No , ale przecież Acheron człowiekiem nie jest więc zniósł o wiele więcej tragedii .Drugi tom daje nam trochę oddechu.
Humor , romans czyli to co z reguły dobrze się czyta w zimowe np wieczory :-)

Karolina Jędraszak | 2014-11-23

Uwielbiam tą książkę i często do niej powracam. Pomimo swojej obszerności nie posiada ona jakichkolwiek nudnych opisów, które sprawiają, że przysypiasz lub omijasz fragmenty ;). Dzięki tej historii poznajemy Acherona, który przewija się przez wszystkie części serii. Przyznam się szczerze, że czytając poprzednie powieści nie potrafiłam "gościa" określić. Dopiero gdy zaczyna on odkrywać przed nami swoje karty dostrzegłam jak heroiczne jest jego życie.
Książka jest piękna... Czytając ją często płakałam i śmiałam się, a czasem nawet robiąc to jednocześnie.
Pikantna i romantyczna część druga jest wisienką na torcie ;)
POLECAM BARDZO, BARDZO, BARDZO SERDECZNIE !!! :*

anikatera | 2014-03-04

Ogromna ilość książek przeraża mnie za każdym razem, kiedy zaczynam nową, myśląc o tych, których mogę nie zdążyć przeczytać. Pocieszam się jednak, że dzięki temu blogowi, dzięki waszym opiniom, mogę dla siebie wybierać te najlepsze, bo książki rzecz jasna dzielą się na te, które warto przeczytać i te, które lepiej sobie odpuścić, żeby znaleźć czas na perełki. Nie znaczy to, że nie doceniam tych niżej ocenianych, mam najlepszą świadomość, że z każdej pojedynczej pozycji, można się czegoś nauczyć, znaleźć coś wartego uwagi.
„Acheron” to książka, która poruszyła wszystkimi emocjami w moim umyśle. Kiedy pierwszą część niemalże całą „przepłakałam”, w drugiej uśmiech nie znikał z mojej twarzy. Były momenty, kiedy musiałam przerwać czytanie i leżałam patrząc na sufit, nie wierząc w możliwości ludzkiego okrucieństwa. Mimo, że książka Kenyon to fikcja literacka, to jak wiele mamy dowodów na to, że ludzie są bezwzględni, egoistyczni, zachowują się jak dzikie zwierzęta, byle tylko im było...

Paula | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Najlepsza książka jaką czytałam do tej pory... płakałam ja dziecko... śmiałam się histerycznie... i zakochałam się po raz kolejny w bohaterach. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam:)

tygrysica | 2013-11-17

„Acheron” to jedna z części serii „Dark Hunter” autorstwa Sherrilyn Kenyon. Książka jest podzielona na dwie części tworzące całość. Mianowicie na czas Atlantydy i czas nieśmiertelności Acherona. Opowiada ona trudne losy tytułowego bohatera. Ostatniego z Atlantyckich bogów. Niszczyciela światów. Przywódcy nieustraszonych Mrocznych Łowców. Boga, który może przynieść na świat zagładę, a jednak walczy by do niej nie dopuścić…

Dawni Bogowie kojarzą nam się raczej z istotami rozpieszczonymi, których w życiu nie spotkało nic naprawdę złego. Sam Acheron jest totalnym przeciwieństwem. Skrzywdzony przez los już w dniu swojego poczęcia. Krzywdzony całe życie – ludzkie i boskie. Zamknięty pod jarzmem okrutnej Bogini. Pozbawiony szczęścia. Samotny. Jednak wszelkie niepowodzenia nie odebrały mu współczucia, empatii. Mimo całej swojej potęgi kruchy jak kwiat. Chowa się za swoją siłą i mrocznym ubraniem. Jednak z czasem ktoś przebije się przez tą skorupę i odkryje człowieka jakich mało!

...

Etka | 2013-08-05

Zdecydowanie "Acheron" jest najlepszą częścią Dark Hunter. Wybija się ponad przeciętną, a to dlatego, że ma nietypową pierwszą część. Składająca się z dwóch części książka, dzieli się na czasy starożytne i dramatyczne wydarzenia w nich się dziejące, oraz na czasy wspólczesne, które doskonale poznaliśmy w poprzednich częściach Mrocznego Łowcy.

Co mnie urzekło w tym tomie to właśnie dramatyczne, szokujące i wzruszające wydarzenia pierwszej części. Zostawiły mnie w szoku, bo zupełnie nie takiej historii spodziewałam się po autorce i nie do tego nas przyzwyczaiła w poprzednich tomach. Pierwsza część zostawia nas w smutku, by pozwolić wszystko zrównoważyć pozytywną drugą częścią.

Na to że ksiązka tak mi się podobała ma napewno też fakt że Acheron jest moim ulubionych bohaterem serii DH- zresztą czyim on nie jest!
Jeśli kochacie tę postać Mrocznego Łowcy książka napewno Was nie zawiedzie.
Co mi się również podoba to to iż znów spotykamy postacie z poprzednich tomów i poznajemy ich...

v-ega | 2011-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2011

Przeciągałam czytanie jej jak tylko mogłam,ale NIEczytanie sprawiało mi niemal fizyczny ból, więc tak oto siedzę i piszę dosłownie 3 minuty po zakończeniu lektury. Prawie 600 stron ebook'a to i tak o kolejne 600 za mało.

Zaczynając od samego poczatku warto wspomnieć że książka składa się z dwóch części. Pierwsza zaczyna sie w dniu w, którym ojciec Acherona, atlantydzki bóg Archon domaga się smierci swego jeszcze nienarodzonego syna. Przedstawiona jest w niej historia jego ludzkiego życia, romansu z Artemidą, ludzkiej smierci i boskich narodzin w wieku 21 lat. Część pierwszej księgi opowiadana jest z perspektywy ludzkiej siostry Acherona - Ryssy. Jej słowa zapisane są w postaci pamietnika, który w drugiej częsci ksiażki odgrywa znaczącą rolę.

Dalszy ciag ksiazki przedstawia wydarzenia z 2008( czyli tak zwane 'Nowadays' dla bohaterów), dziejące się w znanym i lubianym Nowym Orleanie. I tutaj nie pozostaje wiele do streszczania... Ash, chcąc jak zwykle zbić z tropu Atlantydy grupę...

Agnieszka | 2013-04-14

Uwielbiam serię o Mrocznych Łowcach i w tej serii to właśnie opowieść o losach Acherona jest moją ukochaną, zresztą jak sama postać Asha. Opowieść niezwykle poruszająca. Polecam gorąco.