Acheron

Okładka książki Acheron Sherrilyn Kenyon
Okładka książki Acheron
Sherrilyn Kenyon Wydawnictwo: Cykl: Mroczny Łowca (tom 14) fantasy, science fiction
Mroczny Łowca (tom 14)
2009-03-01
2009-03-01

Rewelacja....a Simi wymiata!

Rewelacja....a Simi wymiata!

Pierwsza część, mimo wszystko, dłużyła się. Siadłam poszukując romansu, a dostałam tylko pół.

Bardzo wzruszająca i przejmująca książka i losach boga Acherona który w całym swoim życiu nie zaznał dobroci i miłości. Był krzywdzony i gnebiony przez osoby które powinny go chronić i darzyć miłością. Od samych urodzin po ukończenie 21 lat był katowany i poniżany w najgorszy sposób. Po osiągnięciu pełnoletności jego prawdziwa matka poinformowała go o tym że jest bogiem którego wola będzie wolą świata. Przez 11 tysięcy lat Acheron żył w przekonaniu że nikt poza jego prawdziwą matką nigdy go nie kochał i nie pokocha. Pragnął czułości której nigdy nie zaznał. Mimo to poznał dziewczynę która miała dowody na istnienie Atlantydy. Mężczyzna za wszelką cenę stara się chronić dziewczynę przed złymi ludźmi którzy pragną ją zabić by prawda nie wyszła na jaw. Z czasem Acheron zdaję sobie sprawę że znalazł kobietę która kocha go i pragnie bez względu na wszystko. Bardzo piękna i jednocześnie smutna historia boga który jedyne czego pragnął to być kochanym. Polecam

Ta część wyróżnia się na tle serii, jest bowiem o postaci, która łączy je wszystkie i ma nadrzędne znaczenie w przedstawionym świecie. Acheron. Jego historia jest bardzo długa. Narodził się jeszcze jak istniała Atlantyda. To on stał się przyczyną zatonięcia wyspy;-). Był człowiekiem, ale stał się bogiem. Najsilniejszy, o największej mocy jest przy okazji najbardziej ludzi. Jego losy są pełne cierpienia, bólu, zdrad, niespełnionych obietnic, braku uczuć i ciągłego odrzucenia. Tak było przez wieki. Do czasów teraźniejszych i jego wybawienia, czyli pewnej siebie, wiernej i kochającej Tori. Bardzo wciągająca książka dająca nadzieję nawet tym, którzy już ją stracili.

Jedna z najlepszych części o Mrocznych Łowcach! Uwielbiam Acherona od dawna, a od teraz pokochałam Soterię :)

Acheron, bohater pojawiający się w cyklu Mroczni Łowcy, który jest zagadkową postacią pełną wiekowej mądrości o nieznanym pochodzeniu ani przeszłości. Szczątkowe informacje jakie o nim dostajemy w ww. cyklu są dla czytającego niewystarczające. Pragnienie by go poznać staje się coraz mocniejsze wraz z każdą częścią. Może on zniszczyć świat, a jednak pozostaje pod władzą bogini-suki, dlaczego? Jest przystojny, ale stroni od kontaktów cielesnych oraz oszpeca się w każdy możliwy sposób, co się za tym kryje? Czy znajdzie kogoś po 11tys. lat kto przebije się przez mur który zbudował? Kim jest demon Simi którego wychowuje i traktuje jak córkę,a która zjada wszystko wraz z wrogami polane sosem do barbecue? Wszystkie odpowiedzi nie tylko na te pytania otrzymamy właśnie w tej książce ;) Pomimo, że łączy się z serią Mrocznych Łowców można ją czytać oddzielnie. (Uwaga! Gra na emocjach: pod czas czytania może dojść do przeklinania ludzi, łez wzruszenia, bądź bólu brzucha ze śmiechu) Przyjemnej lektury!

W końcu poznajemy Acherona i jego historię. Jednak uprzedzam jest to ciężki orzech do zgryzienia. Pierwsza część książki w całości jest poświęcona dorastaniu Acherona czyli przenosimy się w daleką przeszłość. Ash przeżył prawdziwe piekło, musiał walczyć o chwilę spokoju, wolności, o życie w cieniu tak aby nikt go nie zauważał. Jest pełna bólu, po protu rozdzierająca serce a łzy się leją cały czas. Zastanawiasz się ile jeszcze można znieść, a kiedy masz już nadzieję, że to koniec znów coś nowego się pojawia.

W drugiej części przeskakujemy do teraźniejszości i zaczyna się "zabawa". Znamy już Acherona, kim tak naprawdę jest. Zastanawiało mnie jak autorka rozwiąże "problem" Asha i dograła wszystko idealnie. Jest to moja ulubiona część aczkolwiek nie udało mi się wszystkich przeczytać.

Najbardziej wyczekiwana część i mimo, że chyba wszystkie kochamy Asha, to ta jego niepewność i samobiczowanie się było czasami męczące. Mimo to polecam.

Ja go kocham i płakałam dla niego tyle razy w czasie czytania !!

Ja go kocham i płakałam dla niego tyle razy w czasie czytania !!

Historia Acherona wzruszająca, ale historia miłosna zbyt lekka w stosunku do jego przeszłości.

• Paranormal romance