Kołysanki

Wydawnictwo: Dreams
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-930941-5-8
sen, kołysanka, utulanka, poduszeczka, śpiew,
serdelek

Niegdyś, korzystając z ludowych przyśpiewek, kołysanki nuciły prababcie. Dziś ich wnuczki są mamami i tulą do snu własne pociechy. Na osiemdziesięciu cudnie ilustrowanych stronach prezentujemy wersy klasyczne, rymowane i przez niektórych już zapomniane.

wybór i oprac. Magdalena Łuczyk-Słoma ; il. Agnieszka Korfanty

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

Natula | 2012-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Kołysanki to krótkie piosenki, przyśpiewki, które mamy nucą swoim maleństwom do snu. Ich melodyczność i liryczny rytm powoduje, że tworzy się miły i spokojny nastrój sprzyjający dobremu snu. Łagodny głos mamy uspokaja małą dziecinkę, a plastyczne obrazy powstałe z prostych słów kołysanki powodują piękne, bajecznie kolorowe marzenia senne.
Nakładem wydawnictwa Dreams ukazała się przecudna książeczka, zawierająca osiemnaście najpopularniejszych kołysanek. Dla wszystkich rodziców ten zbiór klasycznych wersów jest ratunkiem – kiedy pamięć szwankuje – jak również doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu z dzieckiem.
Na osiemdziesięciu stronach „Kołysanek” oprócz tekstów piosenek takich jak „Aaa, kotki dwa”, „Śpij dziecinko” czy „Uśnijże mi, uśnij”, znajdują się również magiczne i przepiękne ilustracje autorstwa Agnieszki Korfanty. Każdy z rysunków jest odzwierciedleniem słów piosenki, dodatkowym ich plusem jest kolorystyka, bardzo żywa i harmonijna. Autorka korzystając z całej...

yllla | 2014-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2014