Nauka rysunku. 12 lekcji rysowania

2012-01-01
2012-01-01
Katarzyna Maleszko
rzsowanie

Jeśli chcecie nauczyć się poprawnie rysować to nie kupujcie tej książki. Lepiej wydać pieniądze na prawdziwy podręcznik, a nie ten książkopodobny twór.
Najprostsze rysunki martwej natury są tu narysowane krzywo, mimo linii pomocniczych (jak widać za bardzo autorowi nie pomogły w utrzymaniu symetrii),a niektóre sylwetki ludzkie wyglądają jakby rysował je przedszkolak. Tematy są ułożone bardzo przypadkowo, np. postać ludzka jest wprowadzona przed nauką perspektywy czy martwej natury, co przecież jest podstawą... Najgorsze jest to, że książka jest promowana jako podręcznik napisany przez wykładowcę akademickiego, podczas gdy zawarte w niej rysunki są po prostu niechlujne i często niepoprawne (np. kilka linii konturowych zamiast jednej, zniekształcone bryły).
To moje najgorzej wydane 20zł w ostatnich miesiącach!

Świetny podręcznik dla początkujących lub chcących doskonalić swoje umiejętności artystów.

książka świetna!! :)
Polecam każdemu kto chciałby udoskonalić swoje rysunki.

książka świetna!! :)
Polecam każdemu kto chciałby udoskonalić swoje rysunki.

• Tak sobie leży
  • Moja biblioteczka