Aksjologiczne aspekty procesu wychowania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studia Pedagogiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-436-1
wychowanie, aspekty
gall21

Nie sposób charakteryzować procesu wychowania bez postawienia problemu wartości. Samo pojęcie wartości stanowi główny problem aksjologiczno-filozoficzny, który nie musi być definitywnie rozstrzygnięty przez pedagogów. Podejmując jednak aksjologiczną refleksję w kontekście wychowania, nie można pominąć sformułowania określonej definicji wartości, bowiem edukacja i świat wartości są ze sobą skorelowane.
Lektura niniejszej rozprawy może stać się dla czytelnika źródłem inspiracji do twórczej pracy z młodym pokoleniem, refleksji nad procesem wychowania oraz uwrażliwić na myślenie o wartościach, a także ukazać możliwości ich urzeczywistniania we współczesnym zmieniającym się świecie.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!