Nostradamus oraz inni prorocy i wizjonierzy

Wydawnictwo: Bellona
9788311119765
DM1994

Choć znaczną część tekstu stanowią proroctwa Nostradamusa dotyczące wydarzeń minionych, a zwłaszcza historii Francji i Anglii od XVII do XIX wieku oraz dziejów najnowszych całego świata wraz z prognozami na przyszłość. Autor przedstawia je po wprowadzeniu czytelnika w świat magii, kabały i alchemii funkcjonujący już u starożytnych, wskazuje na powtarzalność różnorodnych tendencji niejako wpisanych w ludzką naturę, ułatwia odbiorcy dostrzeżenie ciągłości ludzkich osiągnięć oraz długu, jaki zaciągnęliśmy u starożytnych.

Smith zarysowuje też podstawowe typy pierwszych proroków, które pozostają bardzo podobne aż do czasów współczesnych. Postacie wyroczni świata starożytnego uświadamiają nam po raz kolejny, że w naszej stechnologizowanej codzienności nie odeszliśmy zbyt daleko od tych na pozór prymitywnych reguł przepowiadania przyszłości. Kolejny rozdział to historia proroków Jahwe wraz z próbą osadzenia początków powstawania religii monoteistycznej na tle przemian w panteonie bóstw krajów basenu Morza Śródziemnego.

Autor skupia uwagę na postaciach ostatnich proroków, czyli Jana Chrzciciela i Jezusa, wskazuje na analogie i przeciwieństwa w stosowanych przez nich formach nauczania o nadejściu Królestwa Bożego.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl

DM1994 | 2011-08-29
Przeczytana: 06 lipca 2011

Nostradamus (fr. Michel de Nostredame) (ur. 14 grudnia 1503 w Saint-Remy w Prowansji, zm. 2 lipca 1566) – francuski lekarz, astrolog, matematyk i autor proroctw, okultysta, doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej. Miał m.in. przepowiedzieć okoliczności śmierci jej męża Henryka II.W kulturze popularnej Nostradamus zasłynął głównie z proroctw spisywanych przezeń w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto centurii.
źródło:wikipedia

Książka "Nostradamus oraz inni prorocy i wizjonerzy" jest pozycją obowiązkową dla wszystkich osób interesujących się samą osobą Nostradamusa ,a wiem,że jest sporo takich ludzi ,czy też postaciami innych proroków ,takich jak chociażby Jezus ,czy Mojżesz.

W pierwszej części tej pozycji znajdziemy opisane w przystępny sposób sylwetki największych proroków i wizjonerów.Przeczytamy też notki o tajnych naukach różokrzyżowców,magii,alchemii,czy też o Świętym Malachiaszu i jego liście papieży.W drugiej zaś możemy się przyjrzeć wszystkim...

CelinaK | 2016-05-02
Przeczytana: 01 maja 2016