Antoni Kopff

Antoni Kopff - ur. 19 sierpnia 1944 r w Tarnowie muzyk, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i obserwator i komentator życia codziennego. Działalność artystyczną rozpoczął w Rozgłośni Rze-szows... Antoni Kopff - ur. 19 sierpnia 1944 r w Tarnowie muzyk, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i obserwator i komentator życia codziennego. Działalność artystyczną rozpoczął w Rozgłośni Rze-szowskiej PR pracując jako nauczyciel muzyki i realizator dźwięku.

W 1970 roku utworzył zespół wokalny Respekt, w której debiutowała Krystyna Prońko. Pisał muzykę i aranżował piosenki dla wielu wykonawców (m.in. Partita, Bajm, Andrzej Dąbrowski, Anna Jantar, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Zaucha), spektakli teatralnych (m.in. Dom kobiet, Kolęda na cały rok), programów radiowych i telewizyjnych (m.in. Kabarecik Olgi Lipińskiej).

Wykładał w Studium Muzycznym w Chorzowie i w PWSTFiTV w Łodzi. Był producentem muzycznym festiwali w Opolu, Sopocie i Mrągowie a także producentem telewizyjnym (TV Centrum, TV Podkarpacie). Do najbardziej znanych przebojów Jego autorstwa należą "Do zakochania jeden krok", "Bądź moim natchnieniem", "Kiedy wiosna buchnie majem" i "Dwa razy dwa". Występował jako komentator polityczny w "Krzywym Zwierciadle" w telewizji Superstacja. Obecnie zajął się pisaniem bloga, w którym w specyficzny sposób opisuje życie codzienne w naszym kraju.

źródło opisu: http://www.m-d-m.pl

źródło zdjęcia: studioopinii.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wyskrobki
Wyskrobki
Antoni Kopff

8,5 (2 ocen i 2 opinii)
Wyskrobki
Autor:
Przedstawiam Państwu kilka moich felietonów, które ukazały się w lokalnej prasie warszawskiej. Miałem propozycję pisania dla jednego z wielkich ogólnopolskich tygodników, pod warunkiem wypełnienia tre...
czytelników: 5 | opinie: 2 | ocena: 8,5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd