Augustyn Baran

Jak pisał sam o sobie w przedmowie do wydanej w 1999 r. książki "Głowa wroga" urodził się w setną rocznicę urodzin F. Nietzschego. Stało się to w Galicji, w chłopskim łóżku. Był to czas skorpiona i wy... Jak pisał sam o sobie w przedmowie do wydanej w 1999 r. książki "Głowa wroga" urodził się w setną rocznicę urodzin F. Nietzschego. Stało się to w Galicji, w chłopskim łóżku. Był to czas skorpiona i wyzwalania wsi przez Armię Czerwoną. Armia bardzo cieszyła się z urodzenia A.B., bo wtedy na stole stał bimber.
Z chwilą, gdy przeczytał "Na jagody" M. Konopnickiej, A.B. zaczął marzyć o pisaniu. Tematyka lat późnochłopięcych stała się jego obsesją. Zachłyśnięcie się twórczością wielkiej pisarki widać z każdej strony jego opowieści.
Napisał kilka opowiadań, które zauważono w Zgorzelcu i na innych rubieżach. W ciągu dwudziestu lat nieustannej pisaniny otrzymał - ponad sto nagród literackich, z których najbardziej sobie cenił laury zbierane niejednokrotnie w konkursie organizowanym co trzy lata przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku. Był i pozostał doskonale samotny. Uwielbiał cudze pisanie, las i katastrofy dziejowe. Pędził życie w Galicji.

źródło opisu: http://www.czarne.com.pl/?q=a:^8

źródło zdjęcia: Foto © by Damian Kierek

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Głowa wroga
Głowa wroga
Augustyn Baran

6,13 (15 ocen i 2 opinii)
Głowa wroga
Zbiór opowiadań laureata wielu konkursów literackich. Polska wieś w latach pięćdziesiątych; swego rodzaju opowieść inicjacyjna. Okrutna, przenikliwa i arcyzabawna proza.
czytelników: 23 | opinie: 2 | ocena: 6,13 (15 głosów)
Tau tau
Tau tau
Augustyn Baran

0 (0 ocen i 0 opinii)
Tau tau
Zbiór brawurowo napisanych opowiadań, które łączy postać bohatera przeżywającego kryzysy spowodowane kłopotami z kobietami. Akcja osadzona jest w realnych miejscach, miesza się jednak z tym, co symbol...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
21
8
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (21)

zgłoś błąd zgłoś błąd