Carlos Marrodán

(Carlos Alex Marrodán Casas)

Tłumacz literatury hispanojęzycznej na polski, poeta. Przekłada też z francuskiego i portugalskiego. Przyjaciel i dawny wykładowca Filipa Łobodzińskiego i Jarosława Gugały. Przez członków Zespołu Rep... Tłumacz literatury hispanojęzycznej na polski, poeta. Przekłada też z francuskiego i portugalskiego.

Przyjaciel i dawny wykładowca Filipa Łobodzińskiego i Jarosława Gugały. Przez członków Zespołu Reprezentacyjnego uważany za ich patrona duchowego.

Przełożył dziesiątki książek, m.in. "Zielony dom", "Pantaleon i wizytantki", "Gawędziarz", "Pochwała macochy" Vargasa Llosy; "Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki", "Szarańcza", "Jesień patriarchy", "Kronika zapowiedzianej śmierci", "Dwanaście opowiadań tułaczych", "O miłości i innych demonach", "Miłość w czasach zarazy", "Rzecz o mych smutnych dziwkach" Gabriela Garcii Marqueza; "Jutro, w czas bitwy, o mnie myśl", "Serce tak białe" Javiera Maríasa; "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona (wspólnie z Beatą Fabjańską-Potapczuk); "Gwiazda daleka" Roberta Bolaño. Tłumaczył też poezję meksykańskiego poety Octavia Paza i liczne sztuki teatralne, piosenki francuskiego barda Georges'a Brassensa i Katalończyka Lluisa Llacha.

źródło opisu: wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bluszcz, nr 26 / listopad 2010
Bluszcz, nr 26 / listopad 2010
Bogusław Wołoszański, Marek Kochan, Katarzyna Grochola, Etgar Keret, Halina Pawlowská, Dawid Rosenbaum, Zuzanna Głowacka, Aldona Binda, Anna Saraniecka, Carlos Marrodán, Redakcja magazynu Bluszcz

7,43 (14 ocen i 2 opinii)
czytelników: 37 | opinie: 2 | ocena: 7,43 (14 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

0
36
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (36)

zgłoś błąd zgłoś błąd