Roland Schimmelpfennig

Współczesny niemiecki dramatopisarz. Jego sztuki grane są w ponad 40 krajach. Pracował jako dziennikarz w Istambule, zanim w 1990 roku rozpoczął studia na wydziale reżyserii w Otto-Falkenberg-Schule w... Współczesny niemiecki dramatopisarz. Jego sztuki grane są w ponad 40 krajach. Pracował jako dziennikarz w Istambule, zanim w 1990 roku rozpoczął studia na wydziale reżyserii w Otto-Falkenberg-Schule w Monachium. Po ich skończeniu znalazł zatrudnienie jako asystent reżysera i kierownika literackiego w monachijskich Kammerspiele. W latach 1999-2001 był dramaturgiem i autorem stale współpracującym z berlińską Schaubühne.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ślady wilka
Ślady wilka
Roland Schimmelpfennig

6,85 (20 ocen i 6 opinii)
Ślady wilka Seria: Seria z Żurawiem
Splątane historie zwykłych ludzi Debiut powieściowy jednej z najważniejszych osobowości teatralnych XXI wieku. Minimalistyczny styl i wartka akcja pozwalają czytelnikowi na przeżywanie historii, dopo...
czytelników: 166 | opinie: 6 | ocena: 6,85 (20 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
23
146
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (23)

Powiązane treści
Roland Schimmelpfennig w Warszawie

Goethe-Institut serdecznie zaprasza na spotkanie z Rolandem Schimmelpfennigiem, autorem książki „Ślady wilka”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego pod patronatem lubimyczytać.pl. Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Warszawie. Poprowadzi je Roman Pawłowski.


więcej
Samotność w zimowym Berlinie

Powieściowy debiut znanego dramaturga przenosi czytelników do pogrążonej w styczniowym mrozie stolicy Niemiec. Miasta, w którym losy pozornie niezwiązanych ze sobą bohaterów splatają się w najbardziej nieoczekiwany sposób… Powieść „Ślady wilka” ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd