Walter Alvarez

Profesor na wydziale Ziemi i Nauk Geologicznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W 1967 zdobył tytuł magistra geologii na Uniwersytecie Princeton. Jego dziadek Walter C. Alvarez był zn... Profesor na wydziale Ziemi i Nauk Geologicznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W 1967 zdobył tytuł magistra geologii na Uniwersytecie Princeton.

Jego dziadek Walter C. Alvarez był znanym fizykiem, a jego pradziad Luis F. Alvarez pracując jako lekarz na Hawajach odkrył najlepszą metodę diagnozy leprozy.

W 1980 roku wraz ze swoim ojcem Luisem Walterem Alwarezem w książce zatytułowanej T. Rex i krater zagłady przedstawił hipotezę wymarcia dinozaurów opartą na uderzeniu w Ziemię pod koniec kredy planetoidy o średnicy szacowanej na 10 km. Hipoteza ta w 1990 została wzmocniona przez odkrycie w Meksyku krateru Chicxulub, pozostawionego przez planetoidę, która spadła na Ziemię około 65,5 mln lat temu.

W 2005 otrzymał doktorat honoris causa na Geological Sciences from the University of Siena we Włoszech. W 2006 otrzymał prestiżowy medal Nevada i honorarium 20 000 tys. dolarów amerykańskich oraz Penrose Medal od Geological Society of America's highest award.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Dinozaury i krater śmierci
Dinozaury i krater śmierci
Walter Alvarez

6,89 (27 ocen i 1 opinii)
Dinozaury i krater śmierci Seria: Na ścieżkach nauki
Sześćdziesiąt pięć milionów lat temu wydarzyło się na Ziemi coś, co spowodowało zagładę niezliczonych gatunków roślin i zwierząt. Dinozaury - największe zwierzęta, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały nas...
czytelników: 118 | opinie: 1 | ocena: 6,89 (27 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
35
82
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (35)

zgłoś błąd zgłoś błąd