Stanislav Komárek

Czeski biolog, eseista, pisarz, poeta i profesor uniwersytecki. Studiował i doktoryzował się na fakultecie przyrodoznawstwa Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie zaczął pracować w zakładzie parazy... Czeski biolog, eseista, pisarz, poeta i profesor uniwersytecki.
Studiował i doktoryzował się na fakultecie przyrodoznawstwa Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie zaczął pracować w zakładzie parazytologii. W 1983 emigrował do Austrii, gdzie pracował w w Muzeum Przyrodoznawczym, potem w Instytucie Zoologii. Po 1990 wrócił do Czech, gdzie wykłada w Instytucie naukoznawstwa, a od 2003 w katedrze antropologii praskiego uniwersytetu. Prowadzi również wykłady z estetyki i filozofii.
W 2006 roku otrzymał nagrodę Toma Stopparda za swe eseje. Publikuje w licznych czasopismach jak: Tvar, Vesmír, Nová Přítomnost, Prostor, Analogon, Salon Práva, Scientia et Philosophia, Kritický sborník, Hostu i innych. Swe poezje publikował również w niemieckiej wersji w autriackim piśmie literackim Podium oraz w książce Neue Österreichische Lyrik und kein Wort Deutsch.

źródło opisu: opis autorski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Czarny domek
Czarny domek
Stanislav Komárek

5,67 (24 ocen i 6 opinii)
Czarny domek
Czarny domek, usytuowany w niewielkim miasteczku w południowych Czechach, jest małą sceną wielkiej historii dwudziestego wieku. Losy zamieszkującej go z pokolenia na pokolenie rodziny biegną z pozoru...
czytelników: 71 | opinie: 6 | ocena: 5,67 (24 głosy)
Listy v lahvích
Listy v lahvích
Stanislav Komárek

0 (0 ocen i 0 opinii)
Listy v lahvích
Vždycky je otázkou, zda vůbec činit něco takového, jako je souborné vydání novinových sloupků a příbuzných textů, navíc v tomto případě již ve druhém svazku (první bylo Sloupoví aneb Postila, Dokořán,...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
35
37
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (35)

Cytaty tego autora (61)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd