Katja Kettu

Katja Kettu jest współczesną fińską pisarką i producentką. Za swoją debiutancką powieść, pt. „Surujenkerääjä” z 2005 roku była nominowana do nagrody literackiej Helsingin-Sanomat. Przełom w jej karier... Katja Kettu jest współczesną fińską pisarką i producentką. Za swoją debiutancką powieść, pt. „Surujenkerääjä” z 2005 roku była nominowana do nagrody literackiej Helsingin-Sanomat. Przełom w jej karierze nastąpił wraz z publikacją powieści „Akuszerka”. Opowiada ona historię miłości położnej z Finlandii do Niemieckiego oficera podczas II wojny światowej. Kettu w naturalistyczny sposób opisuje w niej ile ludzie są w stanie wycierpieć dla miłości. Inspiracją dla książki były perypetie dziadków autorki.

źródło opisu: opis własny

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Akuszerka
Akuszerka
Katja Kettu

5,82 (449 ocen i 115 opinii)
Akuszerka
Autor:
Wyjątkowa powieść o miłości porównywana do „Oczyszczenia” Sofi Oksanen. Jedno z najbardziej chwalonych i czytanych fińskich dzieł literackich ostatnich lat. Krzywe Oko, wychowana w surowej rodzinie za...
czytelników: 1420 | opinie: 115 | ocena: 5,82 (449 głosów)
Ćma
Ćma
Katja Kettu

7,13 (131 ocen i 27 opinii)
Ćma
Autor:
Jest rok 1937. Piętnastoletnia Finka Irga Malinen romansuje z radzieckim agitatorem, a kiedy po jego wyjeździe okazuje się, że jest w ciąży, postanawia ruszyć za nim przez zieloną granicę do Związku R...
czytelników: 490 | opinie: 27 | ocena: 7,13 (131 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
659
1162
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (8)

Czytelnicy (659)

Cytaty tego autora (7)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Niezwykły Domek Czytelniczy stanął nad Wisłą

9 maja został otwarty Domek Czytelniczy – pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Na nadwiślańskim skwerze Kahla stanęła oryginalna konstrukcja autorstwa warszawskiego architekta Jana Strumiłło. W Domku na przechodniów czeka specjalista, który doradzi, co czytać i po rozmowie przekaże spersonalizowaną listę lektur. To zapowiedź organizowanego przez Empik Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury, który startuje 15 maja.


więcej
Apostrof – znamy pierwszych gości festiwalu

Druga edycja Apostrofu będzie obfitować w liczne spotkania z uznanymi zagranicznymi i polskimi pisarzami. Między 15 a 21 maja na organizowany przez Empik Międzynarodowy Festiwal Literatury przyjadą m.in. David Lagercrantz, Charlotte Link, Maja Lunde i Katja Kettu. Przez cały tydzień o książkach będziemy rozmawiać w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie. Kuratorem drugiej edycji festiwalu został Szczepan Twardoch.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd