Monika Dmitrzak-Węglarz

Doktor hab. n. med. Monika Dmitrzak-Węglarz - absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1992 r. związana z Akademią Medyczną w Poznaniu, gdzie rozpoczęła pracę na... Doktor hab. n. med. Monika Dmitrzak-Węglarz - absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1992 r. związana z Akademią Medyczną w Poznaniu, gdzie rozpoczęła pracę naukową. W 2007 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych za rozprawę "Badania genów kandydujących układu serotoninergicznego i dopaminergicznego w jadłowstręcie psychicznym". Brała udział w tworzeniu Pracowni Genetycznej Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (obecnie Zakład Genetyki w Psychiatrii), gdzie pracuje od 2006 r. Specjalizuje się w laboratoryjnej genetyce medycznej.
Jej zainteresowania badawcze dotyczą poszukiwania genów kandydujących i ich wariantów polimorficznych predysponujących do chorób psychicznych. Współautorka i wykonawca kilku projektów finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w tym projektu realizowanego w ramach VI programu Ramowego UE - GENDEP).
Autorka i współautorka prac poglądowych i oryginalnych opublikowanych zarówno w czasopismach polskich, jak i zagranicznych oraz przedstawianych na międzynarodowych konferencjach. Nagrodzona za wyniki swojej pracy uzyskała Travel Award oraz Young Scientist Award. Odbyła staż naukowy w Instytucie Live & Brain w Bonn, była słuchaczką Summer School organizowanej przez SGDP Centre Institute of Psychiatry w Londynie. Dawniej sekretarz, a obecnie członek zarządu Sekcji Genetyki Psychiatrycznej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

źródło opisu: http://www.termedia.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Leksykon genetyki w psychiatrii
Leksykon genetyki w psychiatrii
Joanna Hauser, Monika Dmitrzak-Węglarz

10 (1 ocen i 0 opinii)
Leksykon genetyki w psychiatrii
Niniejszy leksykon adresowany jest do osób zainteresowanych genetyką w psychiatrii, przede wszystkim lekarzy psychiatrów, lekarzy specjalizujących się w psychiatrii, psychologów klinicznych, a także l...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 10 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd