Paweł Soroka

W 1976 ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Uczęszczał następnie na seminarium doktorskie u prof. Józefa Kukułki. Doktoryzował się w 1985 na macierz... W 1976 ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Uczęszczał następnie na seminarium doktorskie u prof. Józefa Kukułki. Doktoryzował się w 1985 na macierzystej uczelni na podstawie pracy zatytułowanej Teorie podejmowania decyzji w amerykańskiej nauce o stosunkach międzynarodowych. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2008 na UW w oparciu o rozprawę Strategia bezpieczeństwa zewnętrznego Polski. Proces formułowania.

W 1991 podjął pracę w Warszawskiej Szkole Zarządzania, przekształconej następnie w Warszawską Szkołę Zarządzania – Szkołę Wyższą. W 1993 objął stanowisko adiunkta, natomiast w latach 1999–2004 był prodziekanem Wydziału Zarządzania. Na uczelni tej objął później stanowisko profesora nadzwyczajnego. Od 2008 do 2010 pracował w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. W październiku 2010 został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, przekształconym następnie w Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Związany jest z Instytutem Nauk Politycznych na Wydziale Prawa, Zarządzania i Administracji, gdzie objął kierownictwo Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego.

W 1981 został zastępcą redaktora naczelnego dwutygodnika „Twórczość Robotników”. W latach 80. był członkiem Narodowej Rady Kultury. Po zmianach ustrojowych pełnił funkcję sekretarza Klubu Menedżerów i Pracowników na Rzecz Przekształceń Własnościowych. Od 1993 roku jest koordynatorem Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego( www.plp.info.pl). Jest współautorem opinii, stanowisk i ekspertyz dotyczących polityki przemysłowej, przekształceń własnościowych i restrukturyzacji strategicznych branż polskiej gospodarki, publikowanych w rocznikach PLP. W 2001 został wiceprzewodniczącym oddziału warszawskiego Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Ponadto został powołany w skład Krajowej Rady Lotnictwa (2003), natomiast w 2012 został członkiem Rady Budowy Okrętów. Jest także członkiem rady naukowej Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Społecznie pełni również funkcję redaktora naczelnego czasopisma społeczno-kulturalnego „Własnym Głosem” ( www.wlasnymglosem.pl).

Opublikował kilka tomików wierszy. Jego twórczość znalazła się również w kilkunastu antologiach i almanachach oraz na łamach kilkudziesięciu czasopism. W 2000 wstąpił do Związku Literatów Polskich. Ponadto opublikował ponad 300 artykułów i tekstów publicystycznych w gazetach i czasopismach ogólnopolskich i krajowych. W 1991 został członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Soroka

źródło zdjęcia: http://archiwum.rp.pl/artykul/1263769-Podwodny-orez-odstraszania.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Dwie ukryte tragedie w cieniu atomowej apokalipsy
Dwie ukryte tragedie w cieniu atomowej apokalipsy
Ireneusz Gębski, Paweł Soroka

7 (2 ocen i 0 opinii)
Dwie ukryte tragedie w cieniu atomowej apokalipsy
Autorzy książki przypominają dwie tragedie, które wydarzyły się w dniu 9 października 1962 roku. W Szczecinie około południa odbywała się defilada wojskowa na zakończenie manewrów Układu Warszawskiego...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (2 głosy)
Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce (1946–2012)
Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce (1946–2012)
Wiesław Żółtkowski, Stanisław Paradysz, Paweł Soroka, Andrzej Karpiński

8,5 (4 ocen i 1 opinii)
Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce (1946–2012)
Głównym celem książki jest dokumentacja i analiza dorobku PRL-u w budowie nowych zakładów przemysłowych (1949–1989) oraz ich losów po reformie ustrojowej (1989–2012). Odnosi się do okresu transformacj...
czytelników: 31 | opinie: 1 | ocena: 8,5 (4 głosy)
Polistrategia bezpieczeństwa zewnętrznego Polski. Ujęcie normatywne
Polistrategia bezpieczeństwa zewnętrznego Polski. Ujęcie normatywne
Paweł Soroka

0 (0 ocen i 0 opinii)
Polistrategia bezpieczeństwa zewnętrznego Polski. Ujęcie normatywne
Autor:
Celem niniejszej rozprawy jest próba zaproponowania głównych elementów pożądanej dla Polski polistrategii bezpieczeństwa zewnętrznego, sprzęgającej strategie sektorowe.
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
6
25
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd