Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9127/znamy-gosci-polconu-2017

Znamy gości Polconu 2017

1 wartościowy tekst

Do Polconu 2017 pozostało już mniej niż miesiąc (w tym roku odbywa się w dniach 24-27 sierpnia), czas najwyższy zatem na przypomnienie, że podczas imprezy zostaną przyznane „Zajdle”, oraz na krótkie podsumowanie dotychczasowych informacji na temat gości, którzy pojawią się w tym roku na festiwalu w Lublinie.

W tym roku odbędzie się już trzydziesta druga edycja Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon. Polcon to festiwal poświęcony szeroko pojętej fantastyce we wszystkich jej wymiarach: literaturze, filmowi, komiksowi, sztuce, muzyce, grom – elektronicznym, i tym bez prądu. Festiwal wyjątkowy, bo uznawany za najważniejszy, jaki odbywa się rokrocznie w Polsce. Festiwal unikalny, bo tworzony przez kluby fantastyki i środowiska fanów z całego kraju, odbywający się co roku w innym mieście. Festiwal niezwykle bogaty swym programem, bo oferujący wiele atrakcji i niespodzianek: prelekcji, pokazów, spotkań z twórcami, paneli, prezentacji, koncertów, gier i zabaw. Festiwal uniwersalny, bo skierowany do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i seniorów, zarówno do starych wyjadaczy fantastycznych, jak również do fantastycznych żółtodziobów, wchodzących dopiero w fantastyczne światy. I wreszcie – letnie święto fantastyki, swoim czarem spowijające całe miasto. Gdzie czas zatrzymuje się, aby przy schyłku lata jeszcze na chwilę dać odpoczynek i orzeźwić Cię tchnieniem wschodu.

A z jakimi gośćmi w tym roku będzie można spotkać się w tych pięknych okolicznościach? Organizatorzy zdradzają, że w tym roku do Lublina zawita Jadwiga Zajdel, której obecność uświetni uroczystość wręczenia nagrody na najlepszą polską powieść i opowiadanie fantastyczne.

Swoją obecność na tegorocznym Polconie potwierdza z tygodnia na tydzień coraz więcej gwiazd fantastyki, zarówno tych już solidnie osadzonych na firmamencie, jak i dopiero wschodzących. Do Lublina przyjadą twórcy z całej Polski, jak również pisarze zagraniczni, nie zabraknie też takich, którzy nigdzie przyjeżdżać nie muszą, bo od dawna mieszkają w mieście największych inspiracji po tej stronie Wisły.

 

Pięciokrotna laureatka „Zajdla” Anna Kańtoch, lubelscy fani i popularyzatorzy fantastyki Krzysztof Drozd i Paweł Frelik oraz Dom Wydawniczy Rebis otwierają listę gości Polconu jako jego Goście Honorowi.

Na Polconie będziecie mieli możliwość spotkania z Angusem Watsonem, twórcą epickiej „żelaznej” trylogii, Lavie Tidharem, odpowiedzialnym między innymi za steampunkową trylogię „The Bookman Histories”, oraz z Catherynne M. Valente, piszącą w klimatach mythpunkowych.

Spośród polskich autorów na Polconie swoją obecność zapowiedzieli sami fantastyczni pisarze: Jacek Komuda, Jakub Ćwiek, Robert M. Wegner, Magdalena Kozak, Rafał Kosik, Martyna Raduchowska, Marcin Przybyłek, Michał Gołkowski, Tomasz Kołodziejczak, Stefan Darda, Witold Jabłoński, Krzysztof Piskorski, Michał Cetnarowski, Jacek Inglot, Marta Kisiel, Katarzyna B. Miszczuk, Marta Krajewska i Radek Rak. Lublin reprezentować będą „weteranka” Agnieszka Hałas i debiutujący w tym roku „Amnezjakiem” Jakub Nowak.

Na Polconie nie może również zabraknąć twórców komiksów, których reprezentować będą Hubert Ronek, Jacek Gdaniec i Artur Wabik, oraz publicystów, w gronie których wyróżnić trzeba kojarzonego od zawsze z polską fantastyką Macieja Parowskiego oraz przedstawiciela nowej fali Bartka Czartoryskiego.

Ostatni tydzień przyniósł wiele świetnych informacji ze świata Polcon2017:

- W niedzielę 23 lipca organizatorzy dowiedzieli się, że na Polconie zagra Ethnopolia, zespół folkowy inspirujący się nie tylko polskimi brzmieniami;

- W poniedziałek 24 lipca organizatorzy zaserwowali nam dawkę skondensowanej wiedzy podróżniczej, dzięki czemu nikt się nie zgubi w trakcie podróży na Polcon;

- Wtorek 25 lipca przyniósł dobre wieści przede wszystkim dla wielbicieli e-sportów. Streamy z LoLa poprowadzą Dawid „Dejv” Olszewski i Karol „Sachar” Suchecki;

- Kolega Ignacy na Polconie! W środę 26 lipca organizatorzy otrzymali potwierdzoną informację, że jego prawie 300 tysięcy subskrybentów będzie mogło spotkać się z nim na żywo;

- 27 lipca zostały zamknięte zapisy na e-sporty;

- I na koniec crème de la crème: 28 lipca udało się potwierdzić, że Polcon odwiedzi świetny rysownik i scenarzysta Hubert Ronek. Hubert mieszka w Lublinie, więc w sumie nie będzie miał daleko.

Program konwentu znajdziecie tutaj. A wszystkich innych informacji o Polconie szukajcie na stronie internetowej i na Facebooku: https://www.facebook.com/Polcon2017Lublin/

Lubimyczytać.pl objęło festiwal Polcon patronatem medialnym.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2107
LubimyCzytać
04-08-2017 10:54
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Lwowski ptak

https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2019/02/17-lwowski-ptak-piotr-tyminski.html (...)Książki historyczne z reguły potrafią zanudzić czytelnika...

zgłoś błąd zgłoś błąd