Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11235/znamy-tegorocznych-zwyciezcow-w-konkursie-ksiazka-roku-2018-ps-ibby

Znamy tegorocznych zwycięzców w konkursie Książka Roku 2018 PS IBBY!

3 wartościowy tekst

31. edycja konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY przyniosła wiele radości i zaskoczeń, z których pierwszym była mniejsza niż dotąd liczba nominacji. Otrzymaliśmy dzięki temu listę 20 najlepszych współczesnych rodzimych książek z podziałem na nagrodzonych, wyróżnionych i nominowanych. Sprawdźcie, kto wygrał w tym roku.

Uroczysta gala, która odbyła się 12 grudnia 2017 roku w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie, jak co roku umożliwiła spotkanie wielu osobom związanym ze środowiskiem literatury i książki dla dzieci i młodzieży. Było więc mnóstwo gratulacji i uścisków dłoni, inspirujące rozmowy, podsumowania minionych miesięcy i śmiałe plany na przyszłość. Oficjalną część transmitowaliśmy na żywo na naszym kanale YouTube.

Poznajcie laureatów!

Tytuł Książka Roku 2018 w kategorii książka obrazkowa otrzymuje BeneficioKrzysztofa Gawronkiewicza (wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy).

Tytuł Książka Roku 2018 w kategorii ilustracje i koncepcja graficzna otrzymuje Wszystko widzę jako sztukę w opracowaniu graficznym Roberta Czajki (wydawnictwo Wytwórnia).

Tytuł Książka Roku 2018 w kategorii literackiej za książkę dla dzieci otrzymuje Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze sto lat niepodległości autorstwa Michała Rusinka (wydawnictwo Znak Emotikon).

Tytuł Książka Roku 2018 w kategorii literackiej za książkę dla młodzieży otrzymuje Jak ziarnka piasku Joanny Jagiełło (wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Jury graficzne w składzie: Krystyna Rybicka (przewodnicząca), Anita Wincencjusz-Patyna oraz Jakub Woynarowski przyznało trzy wyróżnienia honorowe. Otrzymują je:

 

Jury literackie w składzie Irena Bolek-Wiącek (przewodnicząca), Aleksandra Korczak oraz Kamila Kowalczyk także przyznało równorzędne wyróżnienia honorowe. Otrzymują je:

 

W kategorii szczególnie bliskiej naszym sercom, czyIi upowszechnianie czytelnictwa, wpłynęło 15 zgłoszeń. 

Nagrodę główną w tej kategorii otrzymuje Małgorzata Narożna, księgarka dyplomowana, współtwórczyni kluboksięgarni Fika w Szczecinie, w której na tysiące sposobów promuje świetną literaturę dla młodych czytelników, m.in. w ramach projektów: FIKa Czyta, FIKa filozofuje, FIKoplastykon, Klubu Świerszczyka. Organizuje spotkania z osobistościami ze świata literatury i kultury (Åsa Lind, Aleksander Doba, Grzegorz Leszczyński), pokazuje dobrą książkę w środkach masowego przekazu. Jej działalność wykracza poza granice Szczecina. W ramach projektu „Książnica FIKa” wraz z Książnicą Pomorską promuje czytelnictwo w bibliotekach województwa zachodniopomorskiego.

Gratulujemy wszystkim nominowanym, wyróżnionym i nagrodzonym.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Powiązane treści:
Nominacje w konkursie Książka Roku 2018 PS IBBY

Nadeszła wreszcie ta ekscytująca chwila – znamy już wszystkich nominowanych do nagrody w 31. edycji konkursu Książka Roku 2018! Nowością jest liczba nominowanych książek – po 10 w kategorii, natomiast już tradycyjnie to zestawienie stanowi crème de la crème polskich publikacji dla dzieci i młodzieży ostatniego roku.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
13-12-2018 15:49
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Obcy

Wróciłem do tej książki z powodu "Sprawy Meursaulta" Kamela Daouda, która nawiązuje do "Obcego". Po latach jestem nadal pod wraż...

zgłoś błąd zgłoś błąd